Son Dakika Haberler

Elif Çakır türbanını çıkarınca Akit, Kabataş’ın yalan olduğunu itiraf etti

Elif Çakır türbanını çıkarınca Akit, Kabataş’ın yalan olduğunu itiraf etti
Okunma : Yorum Yap

Elif Çakır türbanını çıkarınca Akit, Kabataş’ın yalan olduğunu itiraf etti

AKP’ye muhalif muhafazakar gazetecilerin çıkardığı Karar gazetesi yazarı Elif Çakır, türbanını çıkardı. Akit gazetesi, Çakır’ın bu değişimini hedef alan haberinde “Türban da Kabataş gibi yalan oldu” başlığını kullandı. Akit’in bu itiraf niteliğindeki haberi çok ilgi görürken bu yalanı dillendiren başka kimler vardı sorusu akıllara geldi. Çakır, Gezi Olayları sürecinde ‘Kabataş yalanı’ ile kamuoyunun tartıştığı isimlerden biriydi.

Gezi Olayları sırasında eylemcilere iftira atarak eylemlerin meşruluğunu tartışmaya açmak için söylenen Kabataş yalanı pekçok AKP’li ve yandaş gazeteci tarafından savunulmuştu. “Üzerleri çıplak, elleri deri eldivenli, başlarında tuhaf bantlı 70-100 kadar adam türbanlı kadına saldırdı, bebeğini ve kadını taciz etti” yalanını sürekli bir şekilde dile getirmişler ve olaya ilişkin görüntülerin olduğu savunulmuştu. Muhalifler, olayla ilgili görüntüleri ortaya çıkararak iddiaların yalan olduğunu kanıtladı.

Kabataş yalancısı olarak hafızalara kazınan eski AKP destekçisi Elif Çakır, türbanını çıkarınca Yeni Akit’in hedefi oldu. Akit, Çakır’a ‘Kabataş yalanını ortaya atarak provokasyona girişen isim’ dedi.

Yeni Akit, Çakır’ın türbanını çıkarması sonrası yaptığı haberde şu ifadeleri kullandı:

“Kabataş yalanını ortaya atarak provokasyona girişen Karar yazarı Elif Çakır’ın haber sitesindeki yeni hali dikkat çekti. Çakır’ın başörtüsünü çıkardığı görüldü.”

YENİ AKİT VE ERDOĞAN DA BU YALANA ORTAKLIK ETTİ

Bu itiraf niteliğindeki haberin ardından Kabataş yalanını dile getiren diğer isimler akıllara geldi.

Kimler, neler söyledi:

Erdoğan: “İşte bu olaylarda bile maalesef çok önemli bir yakınımın gelinin Başbakanlık ofisinin yakında, yanında altı aylık çocuğu yerlerde süründürdüler, kendisini taciz ettiler, çocuğunu taciz ettiler. Bunun özgürlük mücadelesiyle yakından uzaktan ne alakası var arkadaşlar, soruyorum size? Bu mudur özgürlük, bu mudur çevrecilik; soruyorum sizlere?”

Yeni Akit: “Kabataş’ta görüntü yok da, Özgecan’ın katlinde var mı” diye sorarak bu yalana destek vermişti.

Liste Çakır, Erdoğan ve Akit’le de sınırlı değil. Solhaber’in verdiği bilgiye göre listede İsmet Berkan, Hilal Kaplan, Balçiçek İlter’in de aralarında olduğu çok sayıda isim, ısrarlı bir şekilde Kabataş yalanını savunmuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink