Son Dakika Haberler

Elmalı Davası nedir?

Elmalı Davası nedir?
Okunma : Yorum Yap

LGBTİ’lere tahammülümüz yok ama…

Elmalı Davası nedir?

Sosyal medyada ‘#elmalıdavası’ , ‘#Elmalıda2Cocuk’ etiketleri ile tekrar gündeme gelen Elmalı Davası nedir?

Antalya Finike’de 7 ve 10 yaşlarındaki iki kardeşin, defalarca aile içi cinsel istismara maruz kaldığını ve bundan annelerinin haberdar olduğu halde yapılanlara engel olmadığını anlatmasıyla başlayan “Elmalı Davası” yeniden gündemde. Mahkemenin davada istismarcı anne ve üvey babaya beraat vermesi, çocukların hem yazarak hem çizerek anlattığı olaya dair korkunç detayları akıllara getirdi. Beraat kararı tepkilere yol açtı.

Antalya’nın Finike ilçesinde, kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.’nin (10), cinsel istismara uğramasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A., yargılandıkları Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından üçüncü duruşmada tahliye edildi.

Olay, geçen yıl haziran ayında, babaannelerinin yanında olan çocukların istismara uğradığını anlatmasıyla gün yüzüne çıkmıştı. Ana sınıfı öğrencisi G.E.G. ile ağabeyi İ.E.G.’nin, Çocuk İzlem Merkezi’nde ifadesine başvurdu.

“Sanıkların yüzlerindeki o ifade çocuklara ihanetti”

Kamuoyunun ‘Saadet Öğretmen’ olarak tanıdığı Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan, “Çocuklar bağıra bağıra konuştu ama istismarcılar sokakta aramızda. İstismarcılar Elmalı Davasında tahliye edildi ve sanıkların yüzlerindeki o ifade çocuklara ihanetti. Heyete anlattık ama çaresiz kaldık” diyerek karara isyan etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink