Son Dakika Haberler

Emin Çölaşan: Yer sofrasındaki şov ile AKP’nin oy oranı mı yükselecek?

Emin Çölaşan: Yer sofrasındaki şov ile AKP’nin oy oranı mı yükselecek?
Okunma : 10 Yorum

Emin Çölaşan: Yer sofrasındaki şov ile AKP’nin oy oranı mı yükselecek?

Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, birkaç gün önce Güneydoğu dağlarında, hudut bölgesinde bir karakolda çekilen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından servis edilen o fotografları yorumladı.

Çölaşan, Soylu ile karakolda görevli Mehmetçiklerin yer sofrasında bağdaş kurarak oturduğunu gösteren o fotoğraflara dair şunu sordu:

“Acaba niçin yer sofrası?.. O karakolda acaba masa sandalye mi yok! Elbette var ama maksat siyasi şov yapıp fotoğraf çektirmek olunca yere çökmüşler…

…Evet, aynı gün aynı karakolda çekilen bir fotoğraf daha var… Süleyman Soylu, biri orgeneral iki general ve kim olduğunu bilmediğim iki sivil bu kez yere çökmeden yemek masasında… Bu kez topluca dua ediyorlar. Yani kısa süre içerisinde hem yer sofrasını, hem de masayı kullanıyorlar. Belki yerden kalkıp masaya geçmiş olabilirler.

….

Benim hemen aklıma gelen sorular şunlar… Süleyman Bey acaba evinde yemek yerken yer sofrası kullanıyor mu? Ya da yanındaki generaller aynı şeyi yapıyor mu? Mehmetçik karakolda yemeklerini yerde mi yiyor?


Şov yapmak tamam, ama bir yere kadar… Üstelik bunları medyaya servis ettiren de kendisi. Şimdi bu fotoğraflar ortaya çıkınca acaba AKP’nin oy oranı mı yükselecek? Bunları gören ahali “Helal olsun valla hem Bakan Bey’e hem de paşalarımıza, yemeği bile yerde yiyorlar, sonra masaya geçip dua ediyorlar” deyip bunlara oy mu verecek? Acep ne umuyorlar, ne buluyorlar bu siyasi şovlardan?”