Son Dakika Haberler

Emniyetten “Ekrem İmamoğlu için suikast ihbarı” ile ilgili açıklama

Emniyetten “Ekrem İmamoğlu için suikast ihbarı” ile ilgili açıklama
Okunma : Yorum Yap

Emniyetten “Ekrem İmamoğlu için suikast ihbarı” ile ilgili açıklama

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast yapılacağına dair ihbar alındığının İçişleri Bakanlığı yetkilisi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi kaynaklarınca doğrulanmasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü’nden de bir açıklama paylaşılarak kamuoyu bilgilendirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, resmi Twitter hesabından medyada iddia edildiği üzere suikastle ilgili yakalanan kimsenin olmadığını belirterek şu bilgiyi paylaştı:

“Bazı basın yayın organlarında yer alan “İMAMOĞLU’NA yönelik suikast emri verilen DEAŞ Militanları yakalandı” haberi ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun bulunmuştur.

Dönem dönem kamu görevlilerine, devlet büyüklerine, korumaya tabi şahıslara, görevleri nedeniyle veya kamunun gündeminde olan sansasyon yaratabilecek kişi, kurum ve yerlere yönelik bu tür duyumlar ve ihbarlar gelmektedir.

Bu duyumlar veya ihbarlar ilgili kişiler ile paylaşılır ve bunların her biri bilgilendirilir. Bu konuda birimlerimiz tarafından gerekli tedbirler alınır.

Haberde yer aldığı şekilde bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanması söz konusu değildir.

PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C dahil olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik çalışmalarımız milletimizin huzuru ve ülkemizin güvenliği için kesintisiz bir şekilde ve kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)