Son Dakika Haberler

Ensar Vakfı yöneticisi Türk Tarih Kurumu’na başkan olarak atandı

Ensar Vakfı yöneticisi Türk Tarih Kurumu’na başkan olarak atandı
Okunma : Yorum Yap

Ensar Vakfı yöneticisi Türk Tarih Kurumu’na başkan olarak atandı


AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre birçok kuruma yeni atama yapıldı. En dikkat çekici atama ise Ensar Vakfı yöneticisinin Türk Tarih Kurumu başkanlığına atanması oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı, Türk Tarih Kurumu Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile bazı kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Sözcü’nün haberine göre, Türk Tarih Kurumu Başkanlığı’na Prof. Dr. Ahmet Yaramış atandı. Yaramış’ın Ensar Vakfı Afyon Yönetim Kurulu Üyesi olması dikkat çekti. Yaramış Ensar Vakfı’nın Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen 10 Mart 2018’teki olağan genel kurulunda üye olarak yönetim kuruluna girdi. Yaramış, TTK’nın sitesinde yer alan özgeçmişine göre Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu.


3 MÜFTÜ GÖREVDEN ALINDI


Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Amasya İl Müftülüğü’ne Durmuş Ayvaz, Çanakkale İl Müftülüğü’ne Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Afyonkarahisar İl Müftülüğü’ne Sinan Kazancı, Manisa İl Müftülüğü’ne Mustafa Soykök, Sakarya İl Müftülüğü’ne Hasan Başiş ve Siirt İl Müftülüğü’ne Vehap Kapıcıoğlu atanırken, Amasya İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk görevden alındı.

Öte yandan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı’na Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Artvin İl Müdürlüğü’ne Fahri Acar, Tarım ve Orman Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü’ne ise Mustafa Özen getirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)