Son Dakika Haberler

Erdoğan: Barolar ve tabip odalarının seçim usulleriyle ilgili düzenlemeyi en kısa sürede Meclis’e sunmalıyız

Erdoğan: Barolar ve tabip odalarının seçim usulleriyle ilgili düzenlemeyi en kısa sürede Meclis’e sunmalıyız
Okunma : Yorum Yap

Yıpratılacak yeni kuruluşlar belli oldu!


Erdoğan: Barolar ve tabip odaları başta olmak üzere meslek kuruluşlarının seçim usullerinin yeniden belirlenmesiyle ilgili düzenlemeyi en kısa sürede Meclis’e sunmalıyız


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Salgını yeniden azdıracak risklere girmeyeceğiz. Ülkemizi inşallah bu salgın musibetinden kurtaracağız. Kurallara uyulmazsa tedbirleri yeniden gözden geçiririz” dedi. 

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle: 

“Yeni sürecin öncülüğünü yapmak da 18 yıldır olduğu gibi yine AKP’ye düşüyor. Bir an önce 2023 hedeflerimize doğru eskisinden çok daha kararlı ve süratli bir şekilde ilerlemeye devam etmeliyiz. Salgınla mücadelemizin başarıyla sürmesi gündemimizdeki meselelere daha sıkı bir şekilde yönelmemize imkân sağlıyor. Meclis’te başlanmış olan ya da neticelenmeyi bekleyen pek çok düzenleme bulunuyor. Bunlardan biri de barolar ve tabip odaları başta olmak üzere meslek kuruluşlarının seçim usullerinin yeniden belirlenmesiyle ilgili taslaktır. Geçtiğimiz günlerde Ankara Barosu’nun ve aynı zihniyetteki yapıların  fütursuz saldırılarına şahit olduk. Sadece bu örnek dahi meslek kuruluşlarının seçim usulüne yönelik düzenlemenin aciliyetini ortaya koymuş, en kısa sürede Meclis’in takdirine sunmalıyız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)