Son Dakika Haberler

Erdoğan, emlakçılara Türkiye’deki gayrimenkulleri yurt dışında pazarlaması için devlet desteği verilmesini onayladı!

Erdoğan, emlakçılara Türkiye’deki gayrimenkulleri yurt dışında pazarlaması için devlet desteği verilmesini onayladı!
Okunma : Yorum Yap

Erdoğan, emlakçılara Türkiye’deki gayrimenkulleri yurt dışında pazarlaması için devlet desteği verilmesini onayladı!

Emlak alana vatandaşlık verilmesi, yabancıların emlak yatırımı derken Türkiye’de ev fiyatları uçtu. Kira ve satış fiyatları vatandaşa barınma sorunu olarak döndü. Son alınan kararla artık Türk insanının ev sahibi olması hayal. Erdoğan, emlakçılara Türkiye’deki gayrimenkulleri yurt dışında pazarlaması için devlet desteği verilmesini onayladı. Bu karar, vergilerimizle yurt dışına gayrimenkul satılması ve fiyatların daha da yükselmesi anlamına geliyor.

Türkiye’deki gayrimenkulleri yurt dışında pazarlayan emlakçılara devlet desteği verilecek.

Gayrimenkul sektörü hizmet ihracatı kapsamına alındı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararları uyarınca, konut, ticari ve diğer taşınmaz alanlarında her türlü gayrimenkul hizmeti veren Türkiye’de yerleşik şirketler diğer kurum ve kuruluşlar desteklenecek. Bu kurum ve kuruluşlara Ticaret Bakanlığı tarafından 1.8 milyon liraya kadar reklam desteği verilecek.

Fuarlara ve etkinliklere katılım için etkinlik başına 300 bin TL’ye kadar destek sağlanacak.

Karara göre Türkiye’deki gayrimenkulleri yurt dışında pazarlayıp satan şirketlere tescil edilmiş markalarının yurtdışında tescili ve korunması için bu giderlerinin yüzde 50’si oranında, yıllık en fazla 600 bin TL tutarında destek verilecek.

“Şok içindeyim”

Eski TÜİK Başkanı Birol Aydemir de sosyal medya hesabı Ticaret Bakanlığı’nın emlakçılara vereceği desteklere dikkat çekti.

Aydemir’in açıklamaları şöyle:

“Dün gece çıkan cumhurbaşkanlığı kararı ile ülkemizdeki gayrimenkulleri yurt dışında pazarlayıp satsınlar diye Ticaret Bakanlığı emlakçılara inanılmaz devlet destekleri verecek. Diyelim bir emlakçısınız ve Fas’a gidip ülkemizde daire alacak Faslı arıyorsunuz. Bu amaçla Fas’a bir emlakçı dükkânı açtınız. Devletimizden bu dükkânın kirası için yılda 3,6 milyon TL alabileceksiniz. Fas TV’lerine, billboardlara reklam verdiniz, broşürler yaptınız. Devletimiz bu giderleriniz için yılda 1,8 milyon TL verip sizi rahatlatacak. Ya da Türkiye’den 5-6 emlakçı toplandınız Fas’a on günlüğüne ülkemizin gayrimenkullerini pazarlamaya gittiniz. Uçak biletiniz, oteliniz, Fas’taki transfer harcamalarınız…. Hepsini devletimiz 1 milyon liraya kadar karşılıyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink