Son Dakika Haberler

Erdoğan, İsmailağa Vakfı’nı ziyaret etti

Erdoğan, İsmailağa Vakfı’nı ziyaret etti
Okunma : Yorum Yap

Erdoğan, İsmailağa Vakfı’nı ziyaret etti…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hocası M. Emin Saraç’ı Fatih’teki evinde ziyaret etti.

Erdoğan daha sonra İsmailağa Vakfı’na geçerek cemaatin önde gelen isimlerinden Hasan Efendi ve İsmailağa Cemaatinin manevi lideri Mahmut Efendi’nin oğlu Ahmed Ustaosmanoğlu ile görüştü.

Erdoğan, bu akşam resmi programında olmayan iki ziyaret gerçekleştirerek öğrencilik yıllarından hocası olan M. Emin Saraç’ı İstanbul Fatih’teki evinde ziyaret etti.

Erdoğan daha sonra Fatih Çarşamba’daki İsmailağa Vakfı’na geçerek burada İsmailağa Cemaatinin önde gelen isimlerinden Hasan Efendi ve İsmailağa Cemaatinin manevi lideri Mahmut Efendi’nin oğlu Ahmed Ustaosmanoğlu ile görüşüp sohbet etti.

Erdoğan’ın İsmailağa Vakfı’na yaptığı ziyaretin fotoğraflarını, Mahmut Efendi’nin torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu Twitter hesabından paylaştı.

İsmailağa Cemaati tarihçesi

İsmailağa Cemaati, günümüzde Nakşibendi tarikatını temsil eden dini oluşumlardan biri.

Cemaat, bugün 90 yaşında olan Mahmut Ustaosmanoğlu tarafından 1980’lerin başında kuruldu.

1970’lerin sonuna kadar Fatih’te yine Nakşibendi ekolünden Mehmed Zahit Kotku ismiyle özdeş İskenderpaşa Cemaati bünyesinde bulunan Ustaosmanoğlu, Kotku’nun ölümünden sonra bağımsız bir oluşuma yöneldi.

Cemaat adını, 56. Şeyhülislam İsmail Efendi tarafından İstanbul’un Fatih ilçesindeki Çarşamba semtinde yaptırılan camiden alıyor.

Cemaati, Binali Yıldırım da ziyaret etmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)