Son Dakika Haberler

Erdoğan CHP’li belediyelerin elini kolunu bağlıyor: Onay yok!

Erdoğan CHP’li belediyelerin elini kolunu bağlıyor: Onay yok!
Okunma : Yorum Yap

Erdoğan İzmirlileri cezalandırıyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi depremde zarar gören binaların onarımı için yurt dışından 330 milyon dolar kredi buldu. 5 yıl ödemesiz, 30 yıl ödemeli ve düşük faizli bu kredinin kullanılabilmesi için Erdoğan’ın onayı gerekiyor. Erdoğan ise krediyi onaylamayıp vatandaşı müteahhitlere yönlendiriyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi depremde zarar gören binalar için yurt dışından 5 yıl ödemesiz, ucuz faizli kredi buldu; ancak Erdoğan krediyi onaylamıyor.

İzmir’de yaşanan büyük depremin ardından evsiz kalan yurttaşlar bir an önce evine kavuşmayı bekliyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu binaların onarımı için Dünya Bankası’ndan kredi buldu. 5 yıl ödemesiz, 30 yıl süreyle ödemeli, düşük faizli bu kredi için Erdoğan’ın onayı bekleniyor.

Belediyenin 330 milyon dolar tutarındaki krediyi alabilmesi için AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası gerekiyor. Ancak Erdoğan krediye onay vermediği için belediye bu konuda bir adım atamıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, İzmir halkının yıkılan evlerinin bir an önce yapılması ve onarılmasını istediğini söyleyerek “vatandaş evinin bir an önce yapılmasını istiyor. Başını sokacağı ev yok. AKP ise vatandaşı müteahhitlere yönlendiriyor. Erdoğan, İzmir’i CHP’li bir belediye yönetiyor diye İzmirlileri cezalandırıyor.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink