Son Dakika Haberler

Erdoğan: Rejim ciddi manada İdlib’de misliyle belalarını buldu. Ama yetmez. Devamı gelecek!

Erdoğan: Rejim ciddi manada İdlib’de misliyle belalarını buldu. Ama yetmez. Devamı gelecek!
Okunma : Yorum Yap

Erdoğan: “Rejim ciddi manada İdlib’de misliyle belalarını buldu. Ama yetmez. Devamı gelecek. Bize saldırdıkça bedelini ağır ödeyecekler”

“Nazım Hikmet’i hapiste çürütenler, Sabahattin Ali’yi katledenler tek parti döneminin jakobenleridir. Şiiri, müziği yasaklayan bir ülkeden sanatçıları ötekileştirmeyen yepyeni bir Türkiye’ye kavuştuk”

Erdoğan, 5 Türk askerinin Suriye ordusu tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybettiği İdlib’de yeni adımlar atacaklarını açıklayarak bu adımları yarın açıklayacağını belirtti. Erdoğan, “Rejim ciddi manada İdlib’de misliyle balalarını buldu. Ama yetmez. Devamı gelecek. Bize saldırdıkça bedelini ağır ödeyecekler” dedi.

Erdoğan, Beştepe’de düzenlenen ‘Yaşayan İnsan Hazineleri Ödül Töreni’nde gündeme ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Dün İdlib’de Suriye ordusu tarafından açılan ateş sonucu 5 Türk askerinin hayatını kaybettiğini hatırlatarak sözlerine başlayan Erdoğan, “Rabbim şehitlerimizi cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin. Sevgili habibine komşu eylesin. Şehitlerimizin ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimizin her bir ferdine de sabırlar diliyorum. Yarınki grup toplantısında Suriye meselesini ve bundan sonra atacağımız adımları açıklayacağım. Nitekim dün gerekli karşı cevapları en güçlü, en üst düzeyde Suriye tarafına verdik” ifadesini kullandı.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Rejimi ciddi manada orada özellikle de İdlib’de misliyle belalarını buldular. Ama yetmez, daha devam edeceğiz. Çünkü bunlar bizim Mehmetlerimize saldırdıkça, bedelini çok ama çok ağır ödeyecekler. Ve atacağımız bu adımları da yarın kamuoyuyla paylaşacağım.”

“Sanatçıları ötekileştirmeyen yepyeni bir Türkiye’ye kavuştuk”

Erdoğan, konuşmasının devamında Türkiye’de yaşanan ‘tek parti dönemi’ne de değindi. Bu dönemde sanat ve sanatçılara kısıtlamalar getirildiğini vurgulayan Erdoğan, “Nazım Hikmet’i hapiste çürütenler, Sabahattin Ali’yi katledenler tek parti döneminin jakobenleridir. Şiiri, müziği yasaklayan bir ülkeden sanatçıları ötekileştirmeyen yepyeni bir Türkiye’ye kavuştuk” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)