Son Dakika Haberler

Erdoğan, suçluyu buldu: 5 tane zincir market piyasayı alt üst ediyor

Erdoğan, suçluyu buldu: 5 tane zincir market piyasayı alt üst ediyor
Okunma : Yorum Yap

Erdoğan, suçluyu buldu: 5 tane zincir market piyasayı alt üst ediyor…

Erdoğan artan fiyatlarla ilgili suçluyu buldu.

Erdoğan, “5 tane zincir market piyasayı alt üst ediyor” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayat pahalılığı ve fiyat artışlarıyla ilgili ‘suçluyu’ buldu. Erdoğan, isim vermeden 5 zincir marketi sorumlu tuttuğu konuşmasında “5 tane zincir market. Bunlar bütün o ürünü toparlıyor. Bu 5 tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar altüst oluyor. Bunlar eğer bu noktada daha adil davranırlarsa hem vatandaş uygun fiyatla ürün alabilecektir hem de üretici şu an itibarıyla kazanımını, parasını zamanında alma şansına ulaşacaktır.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, fahiş fiyatları soran bir gazeteciye, “Bu konuda kısmen özellikle bu zincir marketlerin sınırsız uygulamaları var. Bu sınırsız uygulamalar karşısında biz de Ticaret Bakanlığı olarak bunların üzerine üzerine gideceğiz. Zincir marketlerin bu uygulamalarıyla mücadelede Ticaret Bakanlığımız gerekli olan her türlü tedbiri alıyor, alacak ve bunlara da gerekli operasyonları yapacaktır.” yanıtını verdi.

5 ZİNCİR MARKET ÜRÜNLERİ TOPLUYOR

Erdoğan, “Tek problem zincir marketler mi?” sorusuna ise şu karşılığı verdi:

“Ağırlıklı olarak iş orada toplanıyor. Bütün üreticiden tüketiciye olan yerde zincir marketlerin buradaki yoğun ürünleri toparlaması… Bu da 5 tane zincir market. Bunlar bütün o ürünü toparlıyor. Bu 5 tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar altüst oluyor. Bunlar eğer bu noktada daha adil davranırlarsa hem vatandaş uygun fiyatla ürün alabilecektir hem de üretici şu an itibarıyla kazanımını, parasını zamanında alma şansına ulaşacaktır.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink