Son Dakika Haberler

İktidar ortakları arasında ‘ekmek kavgası’

İktidar ortakları arasında ‘ekmek kavgası’
Okunma : Yorum Yap

İktidar ortakları arasında ‘ekmek kavgası’


Halk yoksullaştıkça, Saray’daki ‘ekmek kavgası’ büyüyor!


Erdoğan ve Bahçeli arasındaki ‘askıda ekmek’ gerilimi medyaya yansıdı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, ‘askıda ekmek’ kampanyası başlatmış ve kampanyayı eleştirenlere “Biz ekmek dedikçe ekmeksizler saldırıyor. Nasıl olsa ekmek derdiniz yok. İşleriniz tıkırında.” diyerek tepki göstermişti. Erdoğan ise kameralara karşı “Evine ekmek götüremeyen mi var Türkiye’de” diye sordu.


AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Saray İttifakı ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin başlattığı askıda ekmek kampanyasıyla ilgili konuştu.

TBMM koridorlarında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan bir muhabirin “Askıda ekmek başlatmıştı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli…” cümlesiyle başlayan sorusunu yarıda keserek, şu ifadeleri kullandı:

“Bırakın Allah’ınızı severseniz ya… Ya böyle bir şey var mı Türkiye’de ya… Yani bugün evine ekmek götüremeyen biri var mı Türkiye’de ya… İnanıyor musunuz bunlara? Bazı şeyleri siz kendiniz çözün ya… Var mı böyle bir şey? Elhamdülillah bugün Türkiye her şeyiyle, asgari ücretiyle, maaşıyla çok çok ülkeleri geride bırakmış bir Türkiye var. Büyüme oranına bakıyorsun şu anda dünyada en iyi noktada olan bir ülkeyiz. IMF’nin, OECD’nin ölçeklerine bakıyorsun, en iyi konumda olan ülke konumundayız ama bunlar hesap kitap bilmiyorlar.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)