Son Dakika Haberler

‘HelpTurkey fukara göstermek için’ diyen Erdoğan, yangın ve sel için yardım kampanyası başlatıyor

‘HelpTurkey fukara göstermek için’ diyen Erdoğan, yangın ve sel için yardım kampanyası başlatıyor
Okunma : Yorum Yap

‘HelpTurkey’ fukara göstermek için diyen Erdoğan, yangın ve sel için yardım kampanyası başlatıyor

‘Sultanahmet’te dilenip Ayasofya’da sadaka vermek!”

#HelpTurkey kampanyasıyla ülkemizin küçük düşürüldüğünü söyleyen Erdoğan, yangın ve sel için yardım kampanyası başlatıyor!

Orman yangınları sürerken sosyal medyada birçok ünlü ismin de desteği ile başlatılan ve oldukça ses getiren “#HelpTurkey” yardım çağrısına tepki gösteren iktidar, yangın ve sel dolayısıyla “yardım kampanyası” başlatacak.

İktidar, orman yangınları sırasında başlatılan #HelpTurkey kampanyasına AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun başta olmak üzere sert tepki göstererek, bu kampanyanın Türkiye’yi fakir fukara göstermek için yapıldığını öne sürmüştü. Bu kampanyanın içerde ve dışarda belli mesajlarla organize edildiğini iddia eden iktidar, bu olayın üzerinden çok geçmeden Batı Karadeniz’i de sel felaketinin vurmasıyla yardım kampanyası düzenlemeye karar verdi.

Erdoğan, 5 Ağustos’ta orman yangınları ve bu sebeple başlatılan ‘helpturkey’ kampanyası sürerken Somali’ye 30 milyon dolar hibe verilmesine; Batı Karadeniz’i sel felaketinin vurması ile de 13 Ağustos’ta yardım kampanyası başlatılmasına karar verdi.

Karar, gece saatlerinde Resmî Gazete’de yayımlandı.

“Sultanahmet’te dilenip Ayasofya’da sadaka vermek”

Gazeteci İsmail Saymaz, bu iki tarihi bir deyimle hatırlatarak “Sultanahmet’te dilenip Ayasofya’da sadaka vermek nedir bilir misiniz?
Aşağıdaki gibidir:
5 Ağustos…
Cumhurbaşkanlığı, Somali’ye 30 milyon dolar hibe verilmesini kararlaştırdı.
13 Ağustos…
Cumhurbaşkanlığı, yangın ve selden ötürü vatandaştan yardım toplanmasını kararlaştırdı.” sözleriyle alınan kararı duyurdu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)