Son Dakika Haberler

Bu bir dramdır: Erdoğan’ın yeni Anayasa ile ilgili “128 madde” çıkışı, o soruyu akıllara getirdi!

Bu bir dramdır: Erdoğan’ın yeni Anayasa ile ilgili “128 madde” çıkışı, o soruyu akıllara getirdi!
Okunma : Yorum Yap

Bu bir dramdır: Erdoğan, kaş yapayım derken “128 milyar dolar nerede?” sorusunu hatırlattı!

💥Erdoğan: Yeni Anayasa ile ilgili 128 madde üzerinde çalışıyoruz…

Erdoğan, TRT’de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yeni anayasaya ilişkin “128 madde” üzerinde çalıştıklarını ve Bahçeli ile bu konuda konuşacaklarını söyleyen Erdoğan, bu açıklaması ile sosyal medyada “128 milyar dolar nerede?” sorusunu yeniden gündeme getirdi.

Erdoğan, her zaman olduğu gibi muhalefetin Anayasa çalışmalarının yerlilik ve millilikten uzak olacağını ve PKK ile bu çalışmaların yapılacağını söyleyerek muhalefetin bu konudaki çalışmalarını karaladı.

Erdoğan konuya ilişkin şunları söyledi:

“Ben detaya girersem Cumhur İttifakı’ndaki ortağımıza yanlış yapmış olurum. Şu an anayasa çalışması yapan heyetimizle oturup değerlendirme yapacağız 128 madde üzerinde. Bu çalışmayı yaptıktan sonra çıkarılması gereken, ilave edilmesi gereken ne gibi maddeler vardır bunu bir konuşacağız. Tamam dediğimiz zaman ben Devlet Bey’e şahsım ve heyetim olarak takdim edeceğiz. Devlet Bey’in bana gönderdiği çalışmalarla da ayrıca meczedeceğiz. Bu çalışma Cumhur İttifakı’nın ortak bir çalışması olacak.

Adeta anayasa bilim kurulu oluşturmanın gayreti içerisinde olduk. Bu konuyla ilgili olarak da en geniş anlamda bir uzlaşı sağlayalım ve bunun neticesinde meydana gelen hazırlığımızı kalkıp tarafa, yani Cumhur İttifakı’na ulaştıralım. Biz ne geniş anlamda uzlaşıyı sağlayamazsak Cumhur İttifakı olarak kendi hazırlıklarımızı milletimize ulaştırmakta zaafa düşeriz.

Millet İttifakı neyi neyle yapacak, kimi kimle bir araya getirecek, hazırlayacakları anayasa metni nasıl ortaya çıkacak bunlar düşündürücüdür. Bunların anayasa metninde millilik, yerlilik olmayacak. Çok açık net söylemem lazım, dağdaki PKK’lıyla mı milli bir anayasa mı yapacaksanız? Onların uzantılarıyla mı kalkıp bir anayasa metni hazırlayacaksınız? Bu milletin anayasası dediğiniz zaman bunun milli ve yerli bir boyutunun olması şart. Bunu da zaten çalışmalar esnasında çok açık net görmek mümkün olacak.”

“128 madde” çıkışı, o soruyu akıllara getirdi

Erdoğan’ın Anayasa’ya ilişkin ‘128 madde üzerinde çalıştıklarını’ açıklamasının ardından bir süredir gündemden düşen “128 milyar dolar nerede?” sorusu yeniden patlak verdi.

Sosyal medya kullanıcıları konuya ilişkin haberlerin altına şöyle yorumlar ekledi:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)