Son Dakika Haberler

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: “Sus da adam sansınlar”

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: “Sus da adam sansınlar”
Okunma : Yorum Yap

Erdoğan çıtayı yükseltti!

Erdoğan, o dönem Meclis dışında kalan CHP’yi 1999’daki depremle suçlayamayınca çareyi 1939 Erzincan depreminde buldu. 99’daki büyük depremin altında DSP- MHP- ANAP koalisyonu kalmıştı. Erdoğan, iktidarın küçük ortağını incitmezken hakaretlerinin hedefi yine Kılıçdaroğlu oldu.

Kılıçdaroğlu ile ilgili hakaretsiz konuşamayan Erdoğan, bu defa da CHP liderine “Sus da adam sansınlar” dedi

Erdoğan, deprem sonrasındaki açıklamaları nedeniyle yine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Ağır ifadeler kullanan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na “Sus da adam sansınlar.” dedi.

AKP’nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Erdoğan şunları söyledi:

“Ana muhalefetin başındaki zat beşinci gün deprem bölgesine yaptığı turistik gezide, ‘Bu kadar zaman oldu hala enkazlar kaldırılmadı’ diyor. Eğer enkaz kaldırmada bir yarışın içerisine girilmiş olsaydı, beşinci gün enkaz altından o yavru nasıl çıkarılacaktı? Bildiğin iş için konuşursun, bilmediğin iş için neden konuşuyorsun? Sus da adam sansınlar. Sen İzmir milletvekilisin orada kalman lazım, şöyle bir uğrayıp gidiyorsun. Oradaki arkadaşlar hakkında ileri geri konuşuyorsun. (…)

Erdoğan, 1939’daki Erzincan depremini örnek gösterdi

Erzincan depreminde 33 bin vatandaşımız rahmetli olmuştu. CHP’nin sözcüsünün dedesi de içişleri bakanıydı. Kalkıp da geriye bakıp neler olmuş bunu sorgulama hassasiyetini göstermeyen bu zihniyet, kalkıyor bu yalan yanlış ifadeleri kullanabiliyor.”

‘CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçmişte olduğu gibi bu sefer de Kızılay’a verip veriştirdiğini’ belirten Erdoğan, çadır sıkıntısı yaşanmadığını belirterek, “Yurtlar da hazır ama vatadandaşlarımız ilk günlerde çadırda kalmayı tercih ettiler” dedi.

Neden 1999 depremi değil?

1999 Gölcük depremi sırasında iktidarda Cumhurbaşkanı olarak Süleyman Demirel, hükümette ise DSP, MHP ve ANAP koalisyonu vardı. CHP ise tarihinde ilk defa Meclis dışındaydı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)