Son Dakika Haberler

Erdoğan’dan talimat: Kesilen çınar ağaçlarını gündeme getirin. Bu iş CHP’yi bitirir

Erdoğan’dan talimat: Kesilen çınar ağaçlarını gündeme getirin. Bu iş CHP’yi bitirir
Okunma : Yorum Yap

Erdoğan’dan talimat: Kesilen çınar ağaçlarını gündeme getirin. Bu iş CHP’yi bitirir

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP İstanbul milletvekillerine, İstanbul’da Çırağan Caddesi’ndeki 112 tarihi çınar ağacının kesilmesini daha çok gündeme getirmeleri konusunda talimat vererek “Bu iş CHP’yi bitirir” dedi.

Çırağan Caddesi’ndeki asırlık 112 çınar ağacı kanser nedeniyle kesilmişti. Ağaçlarda hastalığın yayılmaya devam ettiği açıklandı.

Erdoğan, AKP İstanbul milletvekillerine, İstanbul’da Çırağan Caddesi’ndeki 112 tarihi çınar ağacının kesilmesini daha çok gündeme getirmeleri konusunda talimat verdi. Erdoğan, “bu işin CHP’yi bitirecegini” öne sürdü.

İstanbul’da Çırağan Caddesi’ndeki 112 tarihi çınar ağacı kesildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yapılan açıklamada, ağaçların kansere yakalandığı ve devrilme riskine karşı kesildiği belirtildi.

Erdoğan da AKP milletvekilleri ile yaptığı toplantıda konuyla ilgili olarak talimat verdi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan Cumhurbaşkanlığına uzanan bir siyasi serüvene sahip olduğu için Erdoğan’ın gözünde İstanbul’un yeri bir başka. O nedenle İstanbul’un üzerinde titriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Beşiktaş’ta Çırağan Caddesi üzerindeki asırlık çınar ağaçlarını kestirmesine tepki gösteriyor. ‘Gezi’de 5-6 ağaç için kıyamet koparanları görüyorum burada sesleri çıkmıyor. Bunlar sadece ağaç değil, asırlık çınarlar. Bunlar tarihe şahitlik yapan çınarlar. Bu iş CHP’yi bitirir. İstanbul milletvekillerimizin daha çok gündeme getirmesi lazım’ diye konuşuyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink