Son Dakika Haberler

Erdoğan’dan ‘yine’ değişen açıklamalar: 5 günde değişen ‘göç’ fikri ve bir itiraf!

Erdoğan’dan ‘yine’ değişen açıklamalar: 5 günde değişen ‘göç’ fikri ve bir itiraf!
Okunma : Yorum Yap

Erdoğan’dan ‘yine’ değişen açıklamalar: 5 günde değişen ‘göç’ fikri ve bir itiraf!

Göçmenleri topraklarımızda tuttuğumuz için “Avrupa bugün huzur içindeyse bizim sayemizde” diyerek itirafta bulunan Erdoğan, göçlerle ilgili 5 günde 2 farklı görüşe imza attı. 

Erdoğan, 23 Şubat 2019’da Kahramanmaraş’ta yaptığı konuşmasında “4 milyon göçü sınırlarımızda tuttuğumuzu” hatırlatarak “Avrupa bugün huzur içindeyse bizim sayemizde” demişti. Erdoğan’ın bu açıklaması ve 5 gün içinde değişen göçlerle ilgili söylemi gündeme oturdu.

Erdoğan, 11 Ağustos’ta tepkilere neden olan düzensiz göç dalgasını yalanlayarak “Sosyal medyada abartıldığı gibi düzensiz göç akını yok” demişti. Erdoğan bugünkü konuşmasında ise (15 Ağustos) “Giderek yoğunlaşan bir Afgan göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız” itirafında bulundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yine tutarsız açıklamalarıyla gündemde.

Afganistan’dan Türkiye’ye gelen göçmenlere ilişkin tartışmalar devam ederken; Erdoğan konuya ilişkin tutarsız açıklamalarıyla dikkat çekti.

Erdoğan, 11 Ağustos tarihinde katıldığı bir televizyon programında Afganistan’dan Türkiye’ye gelen göç dalgasına ilişkin ”Sosyal medyada abartıldığı gibi düzensiz göç akını yok” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan bugün yaptığı açıklamada ise göç konusuna ilişkin ”Giderek yoğunlaşan bir Afgan göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız” itirafında bulundu.

İşte Erdoğan’ın o sözleri:


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink