Son Dakika Haberler

İşaret fişeğini beklemişler: Erdoğan’ın açıklaması sonrası AKP’liler Arınç’a saldırdı!

İşaret fişeğini beklemişler: Erdoğan’ın açıklaması sonrası AKP’liler Arınç’a saldırdı!
Okunma : Yorum Yap

İşaret fişeğini beklemişler!

Erdoğan’ın açıklaması sonrası AKP’liler Arınç’a saldırdı!

AKP’li Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner, Bülent Arınç’a istifa çağrısında bulundu. Tayyar, “Artık bu mesele, AK Parti için kapanmalıdır” derken Metiner, “Onuru olan bu durumda istifa eder” dedi.

Erdoğan’ın Bülent Arınç’ın sözlerini kastederek “Yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz” yanıtı sonrası AKP’li isimler Arınç’a yönelik harekete geçti.

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Bülent Arınç’a verdiği yanıt sonrası Arınç’a istifa çağrısında bulundu. Tayyar, Arınç’ın istifa etmemesi durumunda, Erdoğan’a “Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz, azlidir” diye seslendi.

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner ise “Cumhurbaşkanımız, Arınç’ın düşüncelerinin ne kendisinin ne de partisinin görüşleri olmadığını sert bir üslupla dile getirdi. Onuru olan bu durumda istifa eder.” dedi.

Ne olmuştu?

Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Gezi olayları nedeniyle tutuklu olan işinsanı Osman Kavala’nın tahliye edilmesi gerektiğini söylemiş ve “Tayyip Bey’in de adalet istediğini” hatırlatarak hakim ve savcılara hukukun doğru uygulanması gerektiği konusunda çağrı yapmıştı.

Erdoğan, “Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan, kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz. Gezi olaylarının finansörü olanlarla, Kavala’larla hiçbir zaman bir arada olamayız. Terörle el ele yürüyenlerle asla birlikte olamayız” diyerek Arınç’a tepki gösterdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink