Son Dakika Haberler

Erdoğan’ın akrabası Birinci AKP’ye isyan etti: Namussuzsunuz!

Erdoğan’ın akrabası Birinci AKP’ye isyan etti: Namussuzsunuz!
Okunma : Yorum Yap

Erdoğan’ın akrabası Birinci AKP’ye isyan etti: Namussuzsunuz!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşinin kayın biraderi Yahya Birinci sosyal medyadan canlı yayına geçerek AKP’yi topa tuttu. Birinci, “Bu namussuz siyasetçiler sesimizi duyuyor, duymazlıktan geliyor. Herkes bunu paylaşsın da sesimizi duyuralım” dedi. Birinci, “Bana neden dokunmuyorlar? Patlayacak işleri diye. Çünkü ben belgesiz konuşmam. Bakmayın beni de çoktan alırlardı ama elimde belgeler var.” dedi.

İsmail Türüt’ün ülkücü mafya lideri Sedat Peker için yazdığı ‘Reis’ şarkısını söyleyen Birinci, konuşmasını canlı yayınlatıp paylaşılmasını isteyerek “Bu ülkede siyasette namus kalmamış. Gelip beni alsın o namussuzlar. Hadi gelsin alsınlar konuşalım. Artık boğazımıza geldi. Bana neden dokunmuyorlar? Patlayacak işleri diye. Çünkü ben belgesiz konuşmam. Bakmayın beni de çoktan alırlardı ama elimde belgeler var… Allahınız, kitabınız yok mu sizin? Bizi idam edecek haliniz yok” diye isyan etti.

Bir kullanıcısının, “Recep Tayyip Erdoğan seni aldırır” demesine Birinci, “İnşallah aldırır. Zaten beni aldırmasını bekliyorum. Çünkü yanındakiler ihanetçi kardeşim. Mektup verdim ulaştırmadılar, belgeler bende sabit. Seçim zamanı sesleri çıkar, çıkarsa tabi. O zamana kadar çoktan sesini kesecekler bu gidişle.” cevabını verdi.

Sedat Peker’in lafına geldim diyen Birinci, “bunlar sizin  oylarınızla bir yerlere geliyor, size dönüp kafa çevirip bakmıyorlar” dedi. Birinci, “Gerçekten de öyle, bunlar namussuz, vallahi de billahi de tillahi de namussuz” dedi.

Birinci, konuyu anlayamadığını söyleyen kullanıcılara da, “Adalette çete var dostum konu bu” dedi.

Bir takipçisinin, “p.zevenk bile danışmanlık yapıyorsa halimiz bu” demesi üzerine Birinci, “Helal olsun kardeşim. Doğrudur, sen de gündemi takip ediyorsun demektir. Kokain içenler ciplerde… Sarmışlar Reis’in etrafını ya… Bir kişi ne yapacak? Etrafında bir tane namuslu adam kalmadı” yorumunda bulundu.

Sedat Peker’in konuşmasına göndermede bulunan Birinci, “Sayfalarına yazdıklarımı görmüyorlar mı? Görüyorlar… Ama namusları o kadar olduğu için… Hani diyor ya; namusları maaşları kadar olanlar. Aynen öyle bunların namusları maaşları kadar olan namussuzlar.” dedi.

Eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan’a da çok ağır sözler söyleyen Birinci, “Ya konuşacaksınız ya hepiniz yargılanacaksınız. Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz, her şeyi biliyor. O bile birşey yapamıyorsa üstten bir namussuz bu işin peşinde. Aldığınız maaş haram zıkkım olsun. Sizden adalet bekleyen insanlar var. Namussuzsunuz, yurt dışında değilim. Gelin alın beni. Beni de içeri tıkayın da konuşmayım. Sayın Cumhurbaşkanım bunları nasıl buralarda tutuyorsun. Gör bu yanındaki namussuzları. Artık yeter ya… Cenabı Allah bir daha size o koltuklara oturmayı nasip etmesin inşallah” ifadelerini kullandı.

 

Birinci’nin konuşmasından satır başları:

Adaletle ilgili çok büyük sıkınlar var. Biz de adalet mağduruyuz. Canımız sıkıltıkça kendimizi kemençeye veriyoruz. Siyasiler bu işe el atmıyorsa ülke bitmiş demektir. Bu kadar net konuşuyorum. Beni izleyen siyasetçilere şunu diyorum; zerre namusunuz varsa şu işe el atın. Bu işe el atmayanların ne olduğu bellidir.

Biz bile adalet arıyorsak bu ülke bitmiş demektir. Bu kadar büyük siyasetçi tanıdıklarımız var, büyük abilerimiz var. Herkes kimin yakını olduğumu biliyor. Yüzde yüz haklı olduğumuz davada bizim işimize el atılmıyorsa demek ki buna engel olan hainler var.

Belgeli konuşuyorum, belgesiz konuşsam 100 bin kez almışlardı beni buradan. İhanet Adalet Bakanlığı’ndadır diyorum. Bu kadar ihanet bu ülkeye gerçekten fazla.

Birileri düğmeye basmış, her tarafı engelleyin milleti de devlete düşman eyleyin. Birilerine sesimiz duyuralım, duyuramıyoruz sesimizi.

Birinci, İsmail Türüt’ün Sedat Peker için yazdığı “Reis” şarkısını okudu.

Şarkının sözleri şöyle:

Reis reis deyiler, tam hemşeri canlısı
Yirminci asrın lider delikanlısı
Haksızları susturur, haklıyı konuşturur
Türkiye’ye yan bakan düşmana kan kusturur
Dinle ‘reisim’, dinle Türkülerim sanadır
Kapitalisti sevmez, garibandan yanadır
Fakire yardım ettin aç olanı doyurdun
Susmuştu Karadeniz sesimizi duyurdun
Bu reis bizim reis adaleti tertemiz
Bu reisin peşine yürüsün Karadeniz
Karadeniz uşağı hem delidir hem veli
Kendi ‘ondörtlü’ taşır anası ‘barabelli’

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)