Son Dakika Haberler

“Erdoğan’ın kapısında temizlikçi olurum” diyen AKP’li Başkan’ın kızı son sıradan akademisyen olarak atandı

“Erdoğan’ın kapısında temizlikçi olurum” diyen AKP’li Başkan’ın kızı son sıradan akademisyen olarak atandı
Okunma : Yorum Yap

“Erdoğan’ın kapısında temizlikçi olurum” diyen AKP’li Başkan’ın kızı son sıradan akademisyen olarak atandı

“Erdoğan’ın kapısında temizlikçi olurum” diyen AKP’li Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın kızı 10’uncu sıradan 1’inci sıraya geldi. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne öğretim görevlisi oldu. 

AKP’li Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın kızı Hatice Ecem Gezer, ALES puan sıralamasına göre en sonda yer alırken Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na alınacak 1 kişilik öğretim üyesi kadrosuna atandı. ALES ve lisans mezuniyet puanı daha yüksek olan Sema Ünver’e ise sınav puanı 45 verilerek kadro alması engellendi.

mobilbahisodeme.net

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin açtığı öğretim görevlisi sınavında tam bir skandal yaşandı. Üniversitenin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na alınacak 1 kişilik öğretim üyesi için 25 Aralık 2017’de ilana çıkıldı. 10 kişi müracaat etti. Personel Daire Başkanlığı ön değerlendirme sonucunu 12 Ocak 2018’de açıkladı. AKP’li Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın kızı Hatice Ecem Gezer, ALES puan sıralamasına göre en son sırada bulunuyordu.

ALES PUANI DÜŞÜK AMA…

Üniversite diğer birimlerin alım sonuçlarını yayınlarken Gezer’in başvurduğu kadronun sonuç ilanlarını yayınlamadı. 1 Şubat’ta yapılan sınav ve 2 Şubat’ta yayınlanan ilanda AKP’li başkanın kızı listede birinci sırada yer aldı. Sınava girmeye hak kazanan 8 kişinin ‘sınava gelmediği’ belirlendi. ALES ve lisans mezuniyeti puanı daha yüksek olan Sema Ünver’e sınav puanı 45 verilerek kadro alması engellendi. AKP’li Yağcı’nın kızı Gezer’in ise 75 puanla öğretim görevlisi olması sağlandı.

KIZINI BÖYLE KUTLADI

“Erdoğan’ın kapısında temizlikçi olurum” diyerek olay olan AKP’li başkan Yağcı, öğretim görevlisi kadrosunu kazanan kızına tebrik ziyaretinde bulundu. Çiçeği kızına sunan Selim Yağcı, ziyaret fotoğrafının altına şunları yazdı: “Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi olarak yeni görevine başlayan canım kızım, ilk göz ağrım Ecem Gezer kızıma hayırlı olsun ziyaretinde bulundum. Hep birlikte daha iyiye daha güzele.”

Sözcü

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)