Son Dakika Haberler

Erdoğan’ın yeğeni Ekşioğlu, Erdoğan’a seslenerek isyan etti: Mallarıma çöktünüz

Erdoğan’ın yeğeni Ekşioğlu, Erdoğan’a seslenerek isyan etti: Mallarıma çöktünüz
Okunma : Yorum Yap

Erdoğan’ın yeğeni Ekşioğlu, Erdoğan’a seslenerek isyan etti: Mallarıma çöktünüz. Bundan sonrası tufan…

Sedat Peker’in telefon görüşmesini ifşa ettiği Erdoğan’ın yeğeni ile evli olan Serdar Ekşioğlu isyan etti. Ekşioğlu, iş yerine çöküldüğünü söyleyerek hem Erdoğan’a hem Süleyman Soylu’ya seslendi. Ekşioğlu, Sedat Peker ile birlikte Suriye’ye silah sevkiyatı yapmalarıyla gündeme gelmişti. 

Ekşioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslendi.

Kamuoyunun mafya lideri Sedat Peker’in telefon görüşmesini ifşa etmesi ile tanıdığı Serdar Ekşioğlu isyan etti. Erdoğan’ın yeğeni ile evli olan Ekşioğlu, “Şimdi benim ekmeğime, emeğime çöktünüz. Bundan sonra #EPDK başkanı ve petrol dairesi başkanı tarafından nasıl yavaş yavaş ve acı içinde batırıldığımı anlatacağım. Bundan sonrası benim için tufan” dedi.

Peker’in telefon görüşmesini ifşa ettiği Serdar Ekşi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Ekşi, Lazoil firmasına çöküldüğünü iddia etti.

Lazoil’in bir istasyonun fotoğrafını paylaşan Ekşioğlu, “Böyle güzel ve dürüst iş yapan dağıtım şirketini sırf 60 bin ton yakıt satamadık diye #EPDK tarafından önce kapatıldı sonra batırdınız. Ama ne kadar kaçakçılıkla alakalı soruşturma yiyen şirket varsa hepsi açık. Yatacak yeriniz yok. Allahınızdan bulun” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’A SESLENDİ: DÜZGÜN İŞ YAPMANIN BEDELİ BU MUDUR?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Ekşioğlu, “Bunca emeğe alın terine yazık değil mi? Bu ülke de düzgün iş yapmanın bedeli bu mudur Sn:Cumhurbaşkanım  @RTErdogan?” diye sordu.

Ekşioğlu açıklamalarına şöyle devam etti:

İdare bölge mahkemesi bile “telefasi imkansız hasarlar” vereceği için yürütmeyi durduma kararı vermişken önce bizi #EPDK kapatıp sonra bayi sayımızdan dolayı bir daha kapattı.

Durumu #EPDK başkanı ile görüşmemize rağmen ne bir muhattap bulabildik ne de bir çözüm. Şirketim 6 aydır kapalıydı ve ben bugüne kadar bütün kredilerimi çeklerimi ödediğim hallde alın terimize çöktüler.

Paylaşımlarına Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı’nın Twitter hesabını ekleyen Ekşioğlu şunları söyledi:

Bakınız burdan @KomDaire başkanlığını da ekliyorum: hakkımızda bir tek kaçak akaryakıt, naylon fatura vs varsa ben bütün cezaya razıyım. Ülke bu kadar zor şartlar altındayken sırf 60 bin ton satış yapamadık diye çocuğumun rıskına el koydular? Adalet bu mu?

15 milyon kredi kullanmış ve 3 sene de 8 milyon bankalara faiz ödemiş bir şirketi #EPDK 60 bin ton ayağına kapattı. Peki, benim gibi 60 bin ton satamamış 30 küsür dağıtım şirketini neden kapatmadınız? Ki onların bir çoğu @KomDaire başkanlığınca soruşturma geçiriyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da seslenen Ekşioğlu şu ifadeleri kullandı:

Konuşacak çok şey var bundan sonra ve konuşacağım. 6 aydır bir tane muhattap bulamadım derdimi anlatacağım. Bu ülke de dürüst iş yapmanın bedeli buymuş arkadaş. 15 milyon kredi kullanmış bir şirket ve tek bir kuruş vergi ve ssk borcu olmayan bir dağıtım firması.

Şimdi benim ekmeğime,emeğime çöktünüz. Bundan sonra #EPDK başkanı ve petrol dairesi başkanı tarafından nasıl yavaş yavaş ve acı içinde batırıldığımı anlatacağım. Bundan sonrası benim için tufan. Akşam görüşürüz.

Sn @suleymansoylu sizde size bağlı olan @KomDaire başkanlığından bilgi alabilirsiniz, Ekşioğlu dağıtım şirketi her hangi bir üsülsüzlük yapmışmıdır diye. Tek bir üsülsüzlük yapmışsak vereceğiniz her cezaya razıyım. Değilse allahtan bulsun sebeb olan kimse.

NE OLMUŞTU?

Peker “Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip abinin yeğeninin kocası Lazoil petrol dağıtım şirketinin sahibi serdar ekşi’nin karakolda milletvekilinin dövülme hadisesinin ve Suriye’ye giden askeri malzemelerle ilgili yaptığım telefon görüşmesi. serdar ekşi ne demiştim… Dik duracağız. Sen benle görüşüp sonrasında aleyhimde yapılan çalışmalara ortaklık ettin. Yaptığın her şeyi biliyorum, görüşeceğiz. Biz hepimiz aileyiz her suçta beraberiz.” dedi.

Peker ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeğeninin evli olduğu Lazoil petrol dağıtım şirketinin sahibi Serdar Ekşioğlu ile görüşmede değinilen konular şöyle:

SURİYE’YE GİDEN SİLAHLAR

Peker’in telefon görüşmesinde Ekşioğlu’na SADAT’a işaret ederek, “Biz 4 TIR yolluyorduk, onlar da 4 TIR veriyorlardı ama onların dağıtımını biz yapmıyorduk. Onlar getiriyorlardı, Suriye’de veriyorlardı başka yerlere… Bunlar silah mı satıyordu? Biz satmıyorduk, sen de vardın ben de vardım” derken, Ekşi’nin de “Evet, vardım vardım, birçok operasyonda vardım” şeklinde onayladığı görüldü.

“ORTALIK YANGIN YERİ”

Sedat Peker’in “Atmosfer orada nasıl?” sorusuna Ekşioğlu’nun “Reisim ortalık yangın yeri” demesi de dikkat çekti. Peker yayınladığı videoda Hilal Kaplan’ın eşinin kendisiyle görüşmek istediğini de belirterek “Hilal Kaplan’ın kocası Süheyb var ya Pelikan’ın başı. Benimle görüşmek istemiş.” dedi.

Serdar Ekşi (Ekşioğlu) kimdir?

Sedat Peker’in görüşmesini yayınladığı Serdar Ekşi (Ekşioğlu), Erdoğan’ın yeğeninin eşi. Ekşi, 2015 yılında orta ölçekli CityAmbulans isimli bir firmanın sahibiyken Suriye’ye yaptığı yardımlardan sonra bir anda yükselişe geçerek 2017 yılında Lazoil’i kurdu.

Ekşi, Berat Albayrak ve ekibi Pelikan grubuna yakınlığı ile biliniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink