Son Dakika Haberler

İktidar şimdi de KKTC’de gerilim peşinde: Erdoğan’ın yeni hedefi KKTC Anayasa Mahkemesi!

İktidar şimdi de KKTC’de gerilim peşinde: Erdoğan’ın yeni hedefi KKTC Anayasa Mahkemesi!
Okunma : Yorum Yap

İktidar şimdi de KKTC’de gerilim peşinde: Erdoğan, Kuran kurslarının laiklik ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle kapatılmasına karar veren KKTC Anayasa Mahkemesini hedef aldı!

Erdoğan bu kez de KKTC Anayasa Mahkemesini hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuran kurslarının laiklik ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle kapatılmasına karar veren KKTC Anayasa Mahkemesini hedef aldı.

Türkiye’de yüksek yargıyı sık sık hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kez de KKTC Anayasa Mahkemesi’ni hedefe koydu. Erdoğan, Kuran kurslarının laiklik ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle kapatılmasına karar veren KKTC Anayasa Mahkemesini hedefe aldı.

KKTC’de Kuran kurslarının laiklik ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle kapatılmasına karar veren KKTC Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile ilgili konuşan Erdoğan, “(KKTC) Anayasa Mahkemesi Başkanı, bu yanlışından süratle dönmelidir. Dönmediği takdirde atacağımız adımlar da bundan sonraki süreçte farklı olacaktır, bunu da bilmeleri gerekir” dedi.

Erdoğan laikliğin böyle bir şey olmadığını savunarak “Laiklik anlayışı onların anladığı gibi değildir ve Kuzey Kıbrıs bir Fransa değildir” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)