Son Dakika Haberler

Yıllar önce tespit etmiş: Erkan Baş, gerçekleri Erdoğan’ın ağzından yayınladı!

Yıllar önce tespit etmiş: Erkan Baş, gerçekleri Erdoğan’ın ağzından yayınladı!
Okunma : Yorum Yap

Yıllar önce tespit etmiş: Erkan Baş, gerçekleri Erdoğan’ın ağzından yayınladı!

💥Türkiye İşçi Partisi (TİP), Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmaya ilişkin video yayınladı. Videoya “Buyrun, gerçekleri Recep Tayyip Erdoğan’dan dinleyin!” notu düşüldü.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısında muhalefet partisi liderlerini hedefine aldı. Ülke ekonomisinin iyi olduğunu söyleyen Erdoğan, açlıktan canına kıyan yurttaşları unutarak “aç olduğunu söyleyenlerin nankör” olduğunu ifade etti.

Söz konusu video için TIKLAYIN

Erdoğan’ın grup toplantısında yaptığı konuşmadaki “Şimdi bakıyorsunuz sözde siyasi parti genel başkanı olarak konuşanlara neymiş millet açmış. Biz ne gerekiyorsa bütün imkânlarımızı seferber ederek yapıyoruz. Yapılandırmaysa bütün yapılandırmaları yapıyoruz. Nankörlük biliyorsunuz parayla değil, onlar yine nankörlüğe devam ediyor. Milletimizden gayet güzel teşekkürler alıyoruz, bunlar millet aç diyor. Rizeliyim. Trakya’dan bütün şu andaki oradaki üreticilerin çeltik üreticisinin yaklaşımının ne olduğunu da gayet iyi biliyorum. Bundan bihaber olanlar bundan anlamaz ki” sözleri üzerine muhalefetten tepki yükseldi.

TİP, Erdoğan’ın bu sözlerine ithafen bir video yayınlayarak tepkisini gösterdi.

Yayınlanan videoda TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Erdoğan’ın muhalefet yaptığı yıllardaki ekonomi hesabına değiniyor. Erdoğan, bu konuşmada “Kaç para veriyor bu iktidar size? 1170 lira. Bu kardeşinizin bir hesabı var. Bir bardak çay 2 lira, simit 2 lira. Üç tane çocuğu var 5 kişilik bir aile. Çay simit dışında hiçbir şey yemeyeceksiniz. Sadece çay ve simit. 5 kere 4 20 yapar. Ayda 30 gün 1800 lira yapar. Ne veriyor bu iktidar? 1170 lira. Değerli kardeşlerim bu zalim yönetim bu aziz halkımıza bir bardak çay ve simidi bile layık görmüyor. Evin kirasını, elektrik parasını, su parasını kim ödeyecek?” ifadelerini kullanıyor.

Erkan Baş ise Türkiye’nin ekonomik durumunu Erdoğan’ın sözleri üzerinden vererek “Bunu siz yarattınız” dedi. Baş, “Yaşamak ve yaşatmak için direneceğiz ve bozuk düzeni yıkacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)