Son Dakika Haberler

Erkan Baş’tan Erdoğan’a ‘Akşener’ tepkisi!

Erkan Baş’tan Erdoğan’a ‘Akşener’ tepkisi!
Okunma : Yorum Yap

Erkan Baş’tan Erdoğan’a ‘Akşener’ tepkisi: Akşener’le dünya görüşümüz tümüyle farklı ama… Çok çirkin ve tehlikeli sözleri kayıtsız şartsız kınıyorum

💥TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Erdoğan’ın Rize’de Meral Akşener’e düzenlenen saldırıyı takdir eden sözlerine tepki gösterdi.

Erdoğan bugün partisinin grup toplantısında, Meral Akşener’in Rize İkizdere ilçesinde yaptığı esnaf ziyaretinde yaşanan saldırı girişimlerini hatırlatarak, “Yine dua et ki gelin hanıma çok ileriye gitmeden ders verdiler. İkizdere yetmedi, Çayeli’ne gittin. Orada da gerekeni yaptılar. Daha neler olacak neler…” diye konuştu. Erdoğan’ın bu sözlerine liderlerden art arda tepki geldi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş da Erdoğan’ın bu sözlerini “kayıtsız şartsız kınadığını” ifade etti.

“İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le dünya görüşlerinin tümüyle farklı olduğunu” hatırlatan Baş, “ama iktidarın eril ve mafyatik söylemlerinin hedefi olması kabul edilemez” dedi.

Baş’ın sözleri şöyle:

“İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le dünya görüşümüz tümüyle farklı ama iktidarın eril ve mafyatik söylemlerin hedefi olması kabul edilemez. Şahsın fıtratı bu olabilir fakat bu dil, bu tarz, ülkemize egemen olamayacak. Çok çirkin ve tehlikeli sözleri kayıtsız şartsız kınıyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)