Son Dakika Haberler

Eşcinsellik karşıtı Macar parlamenter, Brüksel’de eşcinsel seks partisinde basıldı

Eşcinsellik karşıtı Macar parlamenter, Brüksel’de eşcinsel seks partisinde basıldı
Okunma : Yorum Yap

Eşcinsellik karşıtı Macar parlamenter Jozsef Szajer, Brüksel’de eşcinsel seks partisinde basıldı

Eşcinsellik karşıtı Macar parlamenter Jozsef Szajer, Brüksel’de eşcinsel seks partisinde basılınca pencereden kaçmaya çalıştı. Szajer, uyuşturucu kullandığı iddialarını kabul etmezken eşcinsel seks partisine katıldığını doğruladı. Karantina önlemlerini çiğneyen Szajer olay ortaya çıkınca istifa etti.
Belçika’nın başkenti Brüksel’de bir seks partisine katıldığını itiraf eden Avrupa milletvekili Jazsef Szajer, kişisel sebeplerden dolayı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Eşsinsellik karşıtı olan Szajer, Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın lideri olduğu Fidesz Partisi mensubu.

Covid-19 salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağının olduğu Brüksel’de, polis geçtiğimiz cuma akşamı çoğunluğu erkek olan 25 kişinin katıldığı bir eşcinsel grup seks partisini bastı.

Aralarında diplomatların da bulunduğu toplantıda, Avrupa milletvekili Jozsef Szajer’in de olduğu öğrenildi. Polis ifadesine göre Szajer, olay yerinden kaçmaya çalışırken yakalandı, daha sonra dokunulmazlık hakkını kullanarak savunma yaptı.

Dosyaya yakın kaynaklar, olay yerinde uyuşturucunun bulunmasına rağmen, savcılığın şüpheliler hakkında takipsizlik kararı aldığını ifade etti.

AP: Milletvekillerin özel hayatları bizi ilgilendirmez

Salı günü, basında çıkan haberlerin ardından milletvekili Jozsef Szajer, yaptığı yazılı açıklamada seks partisine katıldığını itiraf etti ve özür diledi. Ancak, uyuşturucu kullandığı iddialarını kesin dille reddetti.

Avrupa Parlamentosu Sözcülüğü ise, konuya ilişkin resmi bir bilgi almadıklarının altını çizerek, kurumun kişilerin özel hayatına değil parlamentodaki faaliyetlerini takip ettiğini açıkladı.

İstifa etti

Szajer, 1994’ten 2002’ye kadar Macar parlamentosunda Fidesz partisinin grup lideriydi. Daha sonra Avrupa Parlamentosu’na seçilerek siyasi kariyerine Brüksel’de devam etti. Ancak, ilk başta ismi açıklanmasa da, Szajer pazar akşamı görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Euronews

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)