Son Dakika Haberler

“Eşim beni kızgın yağ ile yaktı” demişti ifade değiştirdi: Kızgındım, yalan söyledim

“Eşim beni kızgın yağ ile yaktı” demişti ifade değiştirdi: Kızgındım,  yalan söyledim
Okunma : Yorum Yap

“Eşim beni kızgın yağ ile yaktı” demişti ifade değiştirdi: Kızgındım, yalan söyledim…

İstanbul Küçükçekmece’de birlikte yaşadığı Ersin Ülker tarafından yüzü ve vücuduna kızgın yağ dökülerek yakıldığını iddia eden Kübra Tayfur, mahkemede ifade değiştirdi. Tayfur, “Eşim beni yakmadı, kızgın olduğum için yalan söyledim” dedi. Mahkeme Başkanı, “Vücudunda yanıklar var, kendini mi yaktın, üç harfliler mi yaktı seni?” diye tepki gösterdi.

İstanbul Küçükçekmece’de 15 Eylül 2019 tarihinde cezaevinden izinli çıkarak birlikte yaşadığı Kübra Tayfur’u vücuduna ve yüzüne kızgın yağ atarak yaktığı iddiasıyla yargılanan Ersin Ülker ilk kez hakim karşısına çıktı.

Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ersin Ülker getirilirken, müşteki Kübra Tayfur ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın avukatı katıldı. Sanık Ülker’in avukatı duruşmaya gelmediği için sanığın savunması alınmadı.

“Kızgındım, yalan söyledim”

Duruşmada söz alan Kübra Tayfur, birlikte yaşadığı Ülker ile evli olmadığını ve 2 çocukları olduğunu belirterek “Şikayetçi değilim. Eşim Edirne Açık Cezaevi’nde yatıyordu. 1 hafta kadar beraber kaldık, çocuklarımızla güzel zaman geçirdik. Kardeşi eşimi dövmüş.

Biz de tartışmaya başladık. ‘5 ay sonra cezaevinden çıkacaksın, nasıl açıklayacaksın yüzünü cezaevindekilere’ dedim. Tartışmaya başladık, beni itince çaydanlıktaki yağ üzerime döküldü. Bana saldırmadı, ben kızgın olduğum için yalan söyledim.” dedi.

Mahkeme Başkanı: Seni üç harfliler mi yaktı?

Sanık savcılıktaki ifadelerini reddedince Mahkeme Başkanı Ali İhsan Horasan, “Adli Tıp Kurumu raporunda 2. ve 3. dereceden yüzde 26 oranında vücudunda yanık var. Vücudunda yaşamını tehlikeye sokacak şekilde yanık var. Kendini mi yaktın? Üç harfliler mi yaktı seni? Çaydanlıkta yağ ne arıyordu?” diye sordu.

Bakanlık avukatı şikâyetçi oldu

Duruşmaya katılan Aile ve Sosyal Politikalar Avukatı ise şikayetçi olduklarını belirterek “Müştekinin soruşturma aşamasında verdiği ifadeler ve Adli Tıp Kurumu’nun verdiği rapor dikkate alınsın.” dedi.

Heyet sanığın tutukluluk halinin devamına karar verirken Kübra Tayfur’un tutukluluk kararını duyunca gözyaşlarını tutamadığı görüldü. (DHA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)