Son Dakika Haberler

Video: Eski eşine kızan kadın, 2 çocuğunu Dicle nehrine attı

Video: Eski eşine kızan kadın, 2 çocuğunu Dicle nehrine attı
Okunma : Yorum Yap

Böyle vahşet görülmedi: Eski eşine kızan kadın, 2 çocuğunu Dicle nehrine attı


Boşandığı eşine kızan bir kadın, 1 ve 3 yaşındaki iki çocuğunu Dicle nehrine atarak öldürdü. Güvenlik kameralarına yansıyan o görüntüler sosyal medyada gündem oldu.


Vahşet görüntüler Irak’ın başkenti Bağdat’ta bulunan Eime köprüsü üzerinde yaşandı. Eşinden 3 ay önce boşanan kadın kocasını ‘cezalandırmak’ için iki çocuğunu nehre atarak öldürdü.

Gözü dönmüş kadının çocukları nehre attığı sırada kameralar kayıttaydı.

Dün gece saat 12 sularında kaydedilen görüntülerde, Bağdat’ın Azemiye ile Kazımiye bölgelerini birbirine bağlayan Eime köprüsünde iki çocuğuyla yürüyen bir kadın görülüyor. Köprüye geldikten sonra karşıdan karşıya geçen kadın, önce kucağındaki bir yaşındaki bebeğini daha sonra 3 yaşındaki çocuğu Dicle nehrine atıyor.

Irak basınında yer alan bilgilere göre, olay yerine gelen güvenlik güçleri, 1 ve 3 yaşındaki çocukları kurtarmaya çalıştı ancak çabaları sonuçsuz kaldı.

Rudaw’ın haberine göre; Gözaltına alınan kadının ilk ifadesinde kocasını cezalandırmak için bu çocuklarını nehre attığını söyledi. Basında yer alan bilgilere göre, 3 ay önce boşanan çiftin çocuklarının velayeti, mahkeme kararıyla babaya verildi. Belirli zamanlarda çocuklarını görme izni olan kadın bunu psikolojik bir sorun haline getirdiği ortaya çıktı. 

Olayın yaşandığı gün, çocuklarını Bağdat’taki İmam Kazım Türbesi’ne götüreceği bahanesiyle babalarından aldı ve gece yarısı Dicle nehrine attı. Kadının polise verdiği ifadede, “Babaları beni çocuklarımdan uzaklaştırdı ben de aynı hissi yaşaması için onları nehre attım ki benim ne hissettiğimi anlasın” dediği öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)