Son Dakika Haberler

Cumhurbaşkanı Danışmanı eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya, Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı

Cumhurbaşkanı Danışmanı eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya, Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı
Okunma : Yorum Yap

‘Dış güçler’ ayağını denk alsın!


Kamu bankalarında dikkat çeken görevlendirmeler:


▶️Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı ve eski güreşçi Hamza Yerlikaya, Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliğine,


▶️RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Halkbank Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.


Cumhurbaşkanı Danışmanı eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya, Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliğine atanırken RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ise Halkbank Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.


AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliğine atandığı ortaya çıktı.

Eski milli güreşçi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya Vakıfbank Yönetim Kurulu’na atandı. Bu atama sonrası Yerlikaya 3 (üç) maaş alacak.

Yerlikaya’nın 3 maaş almasına eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş tepki gösterdi. Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Batan ekonomiyi kurtarmanın formülü bulundu! Eski milli güreşçi, Bakan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hamza Yerlikaya, Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi yapılmış. Beyefendiler, 3 ayrı maaş almadan yaşayamıyor sanırım. Ayrıca hangi birikimle bu görevi alıyor; o da ayrı sorun..” dedi.


Vakıfbank, Yerlikaya’nın Kurumsal Yönetim Komitesi’nde görevlendirdiğini Kamu Aydınlatma Platformu’na açıkladı. Borsaya yapılan bildirime göre, Vakıfbank’ta kamu görevi bulunan yönetim kurulu üyeleri aylık 12 bin 530 TL maaş alıyor.

Vakıfbank’tan Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Bankamızın 12 Haziran 2020 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Bankamız Ana Sözleşmesi İlgili Maddeleri Gereği; Denetim Komitesi’ne Serdar Tunçbilek ve Dilek Yüksel’in seçilmelerine, Kredi Komitesi’ne Abdi Serdar Üstünsalih’in doğal üye olarak, Serdar Tunçbilek ve Şahin Uğur’un asil üye olarak, Adnan Ertem ve Dilek Yüksel’in yedek üye olarak seçilmelerine, Kurumsal Yönetim Komitesi’ne Dilek Yüksel, Hamza Yerlikaya ve Sadık Yakut’un ayrıca Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 11. Maddesi gereğince Uluslararası Bankacılık ve Yatırımcı İlişkileri Başkanı Ali Tahan’ın ve Genel Muhasebe Mali İşler Başkanı Korhan Turgut’un üye olarak seçilmelerine, Ücretlendirme Komitesine Abdülkadir Aksu ve Adnan Ertem’in üye olarak seçilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)