Son Dakika Haberler

Eski TÜGVA yöneticisi: ‘Vatan, millet, Sakarya’ diyerek neler yapılıyor neler. Bu daha bir kısmı!

Eski TÜGVA yöneticisi: ‘Vatan, millet, Sakarya’ diyerek neler yapılıyor neler. Bu daha bir kısmı!
Okunma : Yorum Yap

FETÖ yapılanması temizlenmeden TÜGVA yapılanması ortaya çıktı!

Eski TÜGVA yöneticisi: ‘Vatan, millet, Sakarya’ diyerek neler yapılıyor neler. Bu daha bir kısmı!

İsmail Saymaz ‘TÜGVA’nın torpil listelerinin’ AKP içinden doğrulandığını açıkladı. Öte yandan Eski TÜGVA yöneticisi “‘Vatan, millet, Sakarya’ diyerek neler yapılıyor neler. Bu daha bir kısmı” dedi…

İsmail Saymaz, “AKP içinden aldığım bilgiye göre TÜGVA listeleri doğru” açıklamasında bulundu.

Gazeteci İsmail Saymaz, dün gazeteci Metin Cihan tarafından paylaşılan TÜGVA listelerine ilişkin yaptığı açıklamada “Benim AK Parti içinden de TÜGVA’ya yakın olduğunu bildiğim noktalardan aldığım bilgi bu listelerin doğru olduğu yönünde” ifadelerini kullandı. Eski bir TÜGVA yöneticisi de listeleri doğrulayarak “Geçmişte Tügva da yöneticilik yapmış biri olarak söylüyorum ne yazık ki hepsi doğru. ‘Vatan, millet, Sakarya’ diyerek neler yapılıyor neler. Bu daha bir kısmı” dedi.

Gazeteci Metin Cihan, eski bir TÜGVA yöneticisinden kendisine iletilen ‘kadrolaşma listeleri’ni sosyal medya hesabından yayımladı. TÜGVA’dan ise saatler sonra iddialara, ‘belgeler sahte’ yanıtı geldi.

Halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz, Halk TV’de ‘Konuşmazsak Olmaz’ programında konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Saymaz, belgelere ilişkin “Benim AK Parti içinden de TÜGVA’ya yakın olduğunu bildiğim noktalardan aldığım bilgi bu listelerin doğru olduğu yönünde” dedi.

Saymaz şöyle devam etti:

“TÜGVA’dan ayrılan bir kişi tarafından bu belgeler sızdırıldı. Sistemi kopyalayarak birden fazla kişiye bunları göndermiş. Bu isimlerden biri de Metin Cihan. Gönderdikleri arasında TÜGVA’nın tuttuğu belli notlar var. TSK’ya, Polis Özel Harekat’a girmesinde referans olunacak yöneticilerin ve üyelerin listesi var. FETÖ’cülerden el konulan ve çeşitli yurtlara dağıtılan kurum, kuruluşlar listesi var. Yine TÜGVA’nın hangi ilde kirasının nasıl karşılandığına dair listeler var. Ben bu dokümanları gördüm. TÜGVA Genel Başkanı Enes beyi aradım. Kendisi bana ‘toplantıdayım’ dedi ve uzun süre dönmedi. ‘Bu belgeler bize ait değil biz bunların kumpas olduğunu düşünüyoruz’ açıklamasını yaptı.”

‘AK PARTİ İÇİNDEN ALDIĞIM BİLGİYE GÖRE TÜGVA LİSTELERİ DOĞRU’

“Benim gördüğüm kadarıyla bu evraklar sadece Metin Cihan’a gitmemiş, birden fazla kişiye gitmiş. Bildiğim kadarıyla başka gazeteciler de var, şimdi söylemeyeyim onlar kendilerini açıklayacaktır. Onlar da araştırıyorlar, bu isimler kimdir diye. Mesela bildiğim kadarıyla burada adı geçen isimlere bazı gazeteciler ulaştılar ve gerçekten bir dönem TÜGVA üyesi olduklarını ya da bir kurumda çalıştıklarını doğruladılar. Çeşitli yurtlara dağıtılan kurum, kuruluşlar listesi var. O öğrenci yurtları ne olacak mesela onların tamamına yakını Fettullahçılardan el konulmuş yurtlar. Bunlar iktidarın sosyal taban işlevi gören ENSAR, TÜRGEV, ÖNDER ve benzeri TÜGVA gibi kuruluşlara dağıtılmış. TÜGVA da diyor ki ‘Bu kumpastır. Bunlar bizim kendi dokümanımız değildir’. Ama ben ona sordum, dedim ki; ‘Ya siz Büyükada’daki tesis için 3 gün boyunca ortalığı ayağa kaldırdınız. ‘Tuzak var, baskın var’ dediniz. Neden 6 saat sustunuz? Geldiği ilk andan itibaren ‘Yok böyle bir şey’ demeniz lazım. ‘Yok kardeşim ne öyle bir üye var. Ne bu üyeye ben referans olmuşum. Ne de öyle bir yurdum var’ demektense 5-6 saat toplandılar ve bu açıklamayı yaptılar.

Benim AK Parti içinden de TÜGVA’ya yakın olduğunu bildiğim noktalardan aldığım bilgi bu listelerin doğru olduğu yönünde. Bazı gazeteciler de adı geçen üyeleri aradılar ve doğruladılar. Bu belgeler büyük ihtimalle doğru.”

ESKİ TÜGVA YÖNETİCİSİ: NE YAZIK Kİ İDDİALAR DOĞRU

Eski TÜGVA Van İl Temsilciliği yapan Tamer Özsoy da iddiaları doğrulayarak “bu daha bir kısmı” dedi.

“‘Vatan, millet, Sakarya’ diyerek neler yapılıyor neler” diyen Özsoy, şunları söyledi:

“Geçmişte Tügva da yöneticilik yapmış biri olarak söylüyorum ne yazıkki hepsi doğru. Vatan millet Sakarya diyerek neler yapılıyor neler. Bu daha bir kısmı. Genel merkez de kurulan şirketten haberiniz var mı? @ismailsaymaz”

TÜGVA BAŞKANI, HEM ‘KUMPAS’ DEDİ; HEM ‘BİLGİLERİ SIZDIRMIŞ, İFŞA ETMİŞ’ DEDİ!

TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu ise belgelerin yalan olduğunu söylerken kullandığı ifadelerle dikkat çekti.

Cüneyt Özdemir’e konuşan Eminoğlu, “Bir kere bu içerden belgeleri almış bu adam, sızdırmış, yedek yapmış ve ifşa ediyor.” dedi.

“Kumpas” diyerek reddettiği bu belgelerle ilgili Eminoğlu’nun kullandığı bu ifadeler dikkat çekti.

NE OLMUŞTU?

TÜGVA’da çalıştıktan sonra yollarını ayırdığı öne sürülen bir kişi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetim kurulunda yer aldığı vakfa ait belge ve yazışmaları Twitter’da gazeteci Metin Cihan’a gönderdi. Cihan, kurumlardaki kadrolaşmayı gösteren bu belgeleri “tügva belgelerini gazete haberi yapsaydım ‘paralel devlet yapılanması’ başlığı atardım. din istismarına dayalı ordu, emniyet, yargı kadrolaşması başta olmak üzere, fetö diye anlatılan ne varsa, tamamı bunlarda da var. üstelik kişilerin kaydı tutulmuş. kimlik numaralarına kadar” notuyla paylaştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)