Son Dakika Haberler

‘Estetikli adamlar’ serisi başlattı

‘Estetikli adamlar’ serisi başlattı
Okunma : Yorum Yap

‘Estetikli adamlar’ serisi başlattı…

‘Estetik’ ifadesinin ‘kadınların üzerine yapışmasını önlemek’ ve erkeklerin de iyi görünmek için müdahalelere başvurduğunu anlatmak isteyen Dr. Şua Soysal, Twitter’da ‘estetikli adamlar’ adlı bir seri başlattı. Soysal seriye ilk olarak Cem Yılmaz’ı örnek göstererek başladı. Soysal, Yılmaz’ın fotoğrafları üzerinden yapılan müdahaleleri analiz etti.

Erkeklerin genellikle estetikten müdahaleler yaptırmadığı düşünülür. Dr. Şua Soysal, genellikle kadınlara yapışan estetek ifadesinin sanılanın aksine erkekler tarafından da tercih edildiğini göstermek için kolları sıvadı. Soysal, erkeklerin sanılandan daha fazla estetik müdahaleye başvurduğunu söyleyerek bununla ilgili bir seri analiz çalışması başlattı. Soysal, seriye ilk olarak Cem Yılmaz’ın eski ve yeni fotoğrafını karşılaştırarak başladı.

Soysal’ın üstteki fotoğraf için tespitleri şöyle oldu:

“Burun ve kulaklara yapılmış çok başarılı cerrahi müdahaleler. Ayrıca kaşlara da dikkatinizi çekerim, microblading ve botox etkilerini ayırt edebildiniz mi?”

Microblading’ kaşlar için kalıcı makyaj uygulamasına denirken, pek çok farklı tıbbi alanda kullanılan botoks ise estetik alanında yüzde beliren kırışıklıkları ve ince çizgileri yok etmek için uygulanıyor.

Soysal, ikinci fotoğraf için ise şu yorumlarda bulundu:

“Gülüşe gelin yahu, komple protez yaptırmış abi, yakışır. Ayrıca dar şakakların geriye doğru genişlemiş olduğuna dikkatinizi çekerim. Nefis şakak dolguları yapılmış. Sadece şakak değil, alın bölgesine de kaygı çizgileri için botox ve dolgu da yapılmış.”

Son fotoğraf içinse ‘gıdıya dikkat edilmesi’ gerektiğini dile getiren estetik uzmanı, “Gıdıya liposuction, hatta belki germe yapılıp, tüm çene hattı dolgu ile yeniden şekillendirilmiş” dedi.

Yağ alma operasyonlarına estetik cerrahide ‘liposuction’ deniyor.

‘Estetikli adamlar’ ismini verdiği zincire başkalarını da ekleyeceğini söyleyen Soysal, burada çok başarılı örnekleri paylaşacağını belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)