Son Dakika Haberler

Fahrettin Altun: FETÖ Hrant’ı bizden koparalı 14 yıl oldu

Fahrettin Altun: FETÖ Hrant’ı bizden koparalı 14 yıl oldu
Okunma : Yorum Yap

Fahrettin Altun’un “FETÖ Hrant’ı bizden koparalı 14 yıl oldu” sözlerine Rakel Dink’ten yanıt: “Basitçe söyleyelim; ‘Hrant’ı FETÖ öldürdü’ demek, ‘ben yapmadım elim yaptı’ demektir”…

➡️Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katledilişinin 14’üncü yıl dönümünde paylaştığı mesajda “Hain terör örgütü FETÖ Hrant’ı bizden koparalı 14 yıl oldu. Samimiyetini ve Anadolu’ya olan sevdanı her daim hatırlayacağız” ifadelerini kullandı. Altun’un mesajına tepki yağdı.


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 19 Ocak 2007 tarihinde öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’e ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj paylaştı. Altun’un mesajı şöyle:

“Ülkemizin vicdanlı evladı, Anadolu’nun yürekli sevdalısıydı Hrant Dink. Bu toprakların harcındaydı onun alın teri, kalemi hep kardeşlik için çırpındı. Hain terör örgütü FETÖ Hrant’ı bizden koparalı 14 yıl oldu. Samimiyetini ve Anadolu’ya olan sevdanı her daim hatırlayacağız.”

“Katil olmadığını kanıtlamak için adeta aptal olduğunu kanıtlamaya çalışan bir devlet”


Öte yandan gün içinde Hrant’ın anmasında konuşan eşi Rakel Dink, iktidarın katliamı ‘cemaate’ yüklemesine yanıt vererek “Basitçe söyleyelim; ‘Hrant’ı FETÖ öldürdü’ demek, ‘ben yapmadım elim yaptı’ demektir” dedi.


Rakel Dink, “14 yıldır görevini layığıyla yaptığını kanıtlamaya çalışan onca inkarcının, sanıkların ve tanıkların arkasında bir garip devlet görüntüsü var. Katil olmadığını kanıtlamak için adeta aptal olduğunu kanıtlamaya çalışan bir devlet…” diyerek tepki gösterdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)