Son Dakika Haberler

Yine AKP mağdur! Fahrettin Altun’dan İnce’ye eleştiri

Yine AKP mağdur! Fahrettin Altun’dan İnce’ye eleştiri
Okunma : Yorum Yap

İnce’nin sözü kesildi, yine AKP mağdur oldu! Fahrettin Altun: “Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez”


Altun: “Sayın İnce’nin bu tavrı medya camiamıza da iftira mahiyetindedir”


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sözü kesildiği için canlı yayında stüdyoyu terk eden Muharrem İnce’nin tavrı nedeniyle üzgün olduklarını açıkladı.
Muharrem İnce, Haber Global’de katıldığı canlı yayında sözünün kesilerek Erdoğan’ın konuşmasına bağlanılması üzerine kanal yöneticilerine tepki gösterek canlı yayını terk etti. Konuşmasının kesilmesine tepki gösteren İnce, “Ben bir daha sizin yayınlarınıza katılmayacağım. Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak. Otuz beş televizyonda Erdoğan konuşuyor, onun karşısında 2 yıl önce rakip olmuş birisiyim ben. Ben gururumla kimseyi oynatmam. Kendi kendinize devam edin arkadaşlar. Bu saygısızlıktır, Türkiye bunu hak etmiyor. Erdoğan’ın babasının malı değildir Türkiye Cumhuriyeti.” diyerek stüdyoyu terk etti.
Fahrettin Altun, İnce’nin tepkisini eleştirerek bu durumun “özel bir televizyon kanalının tamamen kendi hür iradesi” olarak yaşandığını belirtti. Altun, “Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez” dedi.

Altun’un ifadeleri şöyle:

“Sayın Muharrem İnce’nin, bu akşam bir televizyon kanalında katıldığı programın Sayın Cumhurbaşkanımızın Fetih programında konuşma yaptığı dakikalara denk gelmesi üzerine yarıda kesilmesiyle ilgili sarf ettiği sözlere üzüntüyle şahit olduk. Sayın İnce’nin, özel bir televizyon kanalının tamamen kendi hür iradesiyle belirlediği yayın tercihleri üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez. Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren her bir medya kuruluşu özgürce görüşlerini ve yayın tercihlerini yansıtmakta, yasal çerçeve içerisinde faaliyetlerine bir kısıtlama olmaksızın devam edebilmektedir. Sayın İnce’nin bu tavrı medya camiamıza da iftira mahiyeti taşımaktadır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)