Son Dakika Haberler

Fahrettin Altun’un paylaşımlarını yaymak için açılan çok sayıda hesap tespit edildi

Fahrettin Altun’un paylaşımlarını yaymak için açılan çok sayıda hesap tespit edildi
Okunma : Yorum Yap

O kadınlar dava açmaya hazırlanıyor: Fahrettin Altun’un paylaşımlarını yaymak için açılan ve başka kadınların fotoğraflarını kullanan çok sayıda hesap tespit edildi…


– “Modern kadınlar da bize destek veriyor” algısı yaratmaya çalıştılar, hesapların hepsi sahte çıktı!


Twitter’da profillerinde çalıntı kadın fotoğrafları kullanan ve sürekli Fahrettin Altun’un paylaşımlarını yayan ve Altun’a destek yorumları yapılan çok sayıda hesap tespit edildi.

Cumhurbaşkanlığı kararıyla Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Melih Bulu’ya yönelik protestolar devam ederken, sosyal medyada dikkat çeken paylaşımlar yer aldı. Melih Bulu’ya yönelik protestolar, İstanbul, Ankara ve İzmir’de de devam ederken, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Polis, eylemlerin başından beri eylemcilere karşı çok sert tutum sergiliyor.

Eylemciler arasında farklı görüşlere sahip öğrenciler yer alırken, polisin ve iktidarın tutumuna farklı birçok görüşten tepkiler yükseldi. Bunun karşılığında iktidar da yalnız olmadığını ve farklı kesimlerden destek aldığını göstermeye çalıştı.


‘Başı açık kadınlardan da destek var’ algısı

‘Kendilerine başı açık ve modern görünümlü hesaplardan destek geldiği’ algısı yaratmaya çalışan AKP’liler trol ordusunu devreye soktu. İktidar yanlısı hesaplar, başkalarına ait fotoğraflarla açılmış hesaplardan iktidara destek yorumları yapmaya başladı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un paylaşımlarını yayan ve destek mesajı yazan kadın hesaplarının çoğunun sahte olduğu kanıtlandı.


“farkobVEVO” adlı Twitter kullanıcısı, “buyernetwork” sitesinden alınan başkalarına ait fotoğraflarla açılan sahte hesaplardan Altun’a nasıl destek verildiğini gösterdi.

Fotoğrafların gerçek sahiplerine de ulaşılırken, kadınların suç duyurusunda bulunacakları belirtildi.

İşte o paylaşımlar:


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)