Son Dakika Haberler

Fatih Altaylı: ‘O kelepçeyi FETÖ’cüler taktı’ demek istemiyorsanız takanı cezalandırın 

Fatih Altaylı: ‘O kelepçeyi FETÖ’cüler taktı’ demek istemiyorsanız takanı cezalandırın 
Okunma : Yorum Yap

Fatih Altaylı: ‘O kelepçeyi FETÖ’cüler taktı’ demek istemiyorsanız takanı bulun ve cezalandırın…

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, eski AKP milletvekili adayı Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atanmasının ardından okulda başlatılan eylemlerde polisin, kapıları kelepçe takarak kapatmasını değerlendirdi.

Altaylı, Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilere yönelik gerçekleşen polis müdahalesine ilişkin, “12 Eylül döneminde bile polis yüzü görmeyen Boğaziçi Üniversitesi’ne dün polis girdi. Kim bilir belki de Boğaziçi Üniversitesi’nin de üniversite olarak bir eksiği tamamlanmış oldu” dedi. 

Polisin barikat kurarak kelepçeyle üniversitenin bahçe kapısını kilitlemesine de değinen Altaylı, “Ancak dün felaket bir görüntü vardı. Boğaziçi Üniversitesi’nin kapısına kelepçe takılmıştı. Bu çok simgesel bir fotoğraf olarak tarihe geçer. Bu fotoğraf dünya çapında popüler olur, Türkiye’nin alnına kara leke olarak sürülür. Bu kelepçe Gezi eylemlerini başlatan çadır yakma işi gibi bir iştir. O kelepçeyi üniversitenin kapısına takıp, o fotoğrafın kompozisyonunu ortaya çıkaran kişi ya da kafa Türkiye’nin de Türkiye’yi yönetenlerin de dostu değildir. Bir süre sonra ‘O kelepçeyi FETÖ’cüler taktı’ demek istemiyorsanız o kelepçeyi üniversiteye takanı bulun ve cezalandırın. O kelepçe oraya iyi niyetle takılmamıştır, emin olun” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)