Son Dakika Haberler

Fatih Altaylı’dan Suriyeli tepkisi: Türkiye’yi savaşsız kaybettik

Okunma : Yorum Yap

Fatih Altaylı, tüm yasaklardan muaf tutulan Suriyelilerle ilgili isyan etti: “Türkiye’nin sahibi onlar. Türkiye’yi biz Suriye’ye savaşsız kaybettik, 4 milyon askeriyle gelip ülkeyi esir almış durumdalar” …

Fatih Altaylı, canlı yayında Suriyeliler ile ilgili isyan etti. Türkiye’de yaşayan Suriyelilere tanınan imkanları ve Suriyelilerin sokağa çıkma yasağından muaf olmalarına isyan eden Fatih Altaylı, sunucusu olduğu Teke Tek programında konuya ilişkin tepki gösterdi. Altaylı, “Türkiye’yi Suriye’ye savaşsız kaybettik” ifadelerini kullandı.

Altaylı, korona virüs aşısı ve alınan tedbirlerin konuşulduğu Teke Tek programında Suriyelilerin her türlü yasaktan muaf tutulmalarına isyan etti. Suriyelilerin yasaklarda ellerini kollarını sallayarak her yere girip çıkmalarına tepki gösteren Altaylı, “Meclis kürsülerinden bağırmakla olmuyor bu işler, bir şeyler yapılması lazım.” diyerek vekillere de göndermede bulundu. Türkiye’nin Suriye’ye savaşsız kaybedildiğini öne süren Altaylı, “4 milyon askerle gelip Türkiye’yi şu anda esir almış vaziyette görünüyorlar.” şeklinde konuştu.

İşte Fatih Altaylı’nın o açıklamaları:


“Türkiye’nin sahibi onlar biz misafir gibiyiz. Yakında bizi atacaklar öyle bir hal var ortada çünkü son derece özgürler, hiçbir konuda hükümlülükleri yok. Hesap verme durumları yok, yasak onları bağlamıyor bizi bağlıyor. Açık söylemek gerekirse biz Türkiye’yi Suriye’ye savaşsız kaybettik diyebilirim. 4 milyon askerle gelip Türkiye’yi şu anda esir almış vaziyette görünüyorlar. Baktığımızda ortaya çıkan tablo bu. Sağlık hizmetleri onlara bedava, Türk vatandaşına değil, sokaklar Türk vatandaşına yasak şu anda onlara değil, ellerini kollarını sallayarak girip çıkabiliyorlar kimse onlara bir şey sormuyor. Ne yazık ki durum bu. Buna karşı da bir şey yapılması lazım. Meclis kürsülerinden bağırmakla olmuyor bu işler, bir şeyler yapılması lazım.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)