Son Dakika Haberler

Fatih Altaylı’nın iddiası: Sırrı Süreyya Önder’in AKP ile arasında HDP dışında bir yakınlık vardı

Fatih Altaylı’nın iddiası: Sırrı Süreyya Önder’in AKP ile arasında HDP dışında bir yakınlık vardı
Okunma : Yorum Yap

Fatih Altaylı’nın iddiası: Sırrı Süreyya Önder’in AKP ile arasında HDP dışında bir yakınlık vardı

HDP’li Sırrı Süreyya Önder’in gündemi hararetlendiren “İYİ Parti bize aracı gönderdi” sözlerinin ardından İYİ Parti cephesinden “İddianı ispatla” yanıtı gelmişti. Önder’in bu iddiası özellikle Cumhur İttifakı tarafından heyecanla karşılandı. Millet İttifakı’nı HDP ile terörize ederek bölmeye çalışan iktidar kanadı, iddiaya sarıldı.

Fatih Altaylı, HDP’li Ahmet Türk’ün de “Siyasette bazı şeyler gizli kalmalıdır” sözleriyle eleştirdiği Sırrı Süreyya Önder ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Halkweb’den Fatma Karaağaç’la Gündem Özel programında tartışmayı yorumladı. Altaylı, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) PKK mevcudiyetini sürdürdüğü sürece Millet İttifakı’ndaki diğer partilere sorun yaratacağını belirtti.

Altaylı, “İYİ Parti bize aracı gönderdi” diyen Sırrı Süreyya Önder’in çıkışını hatırlatarak HDP’nin ittifakta kriz yaratan parti olduğunu söyledi. Altaylı, Sırrı Süreyya Önder’in İYİ Parti ile gerilime neden olan ve Millet İttifakı’nda krizi çıkaran açıklamaları için “Sırrı Süreyya Önder ile partisinin arasında bir açmaz olduğu kesin” dedi.

Altaylı ayrıca “Önder’in AKP ile arasında HDP dışında bir yakınlık vardı” dedi.

ALTAYLI’NIN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE:

Sırrı Süreyya Önder’in enterasan bir figür olduğunu savunan Altaylı “Hatırlarsanız Sırrı Süreyya, Çözüm Sürecinde sanki devleti temsil eden bir noktadaydı. Dikkat ederseniz Sırrı Süreyya Önder’in AKP ile arasında HDP dışında bir yakınlık vardı. Hapise çok gürültüsüz patırtısız girdi. Demem o ki Sırrı Süreyya Önder orada farklı bir figür tam olarak HDP figürü değil. HDP’ye ve Öcalan’a yakın görünmekle beraber tam da değil” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)