Son Dakika Haberler

FETÖ, Burhan Kuzu defterini açtı: Abant toplantılarının müdavimi sen değil miydin?

FETÖ, Burhan Kuzu defterini açtı: Abant toplantılarının müdavimi sen değil miydin?
Okunma : Yorum Yap

FETÖ, Burhan Kuzu defterini açtı: Abant toplantılarının müdavimi sen değil miydin?

FETÖ’cü Harun Tokak, AKP’li Burhan Kuzu’ya “Abant toplantılarının müdavimi sen değil miydin” diye sordu ve Kuzu’nun “Erdoğan’a söyle beni cumhurbaşkanı yapsın’ diye kendilerine yalvardığını paylaştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Yetki verin siyasi ayağı buluruz” sözleriyle başlayan “FETÖ’nün siyasi ayağı” tartışması sürüyor.

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi Burhan Kuzu, konuyla ilgili tartışmalara dahil olarak sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine yer verdi. Kuzu paylaşımında, “FETÖ’nün siyasi ayağı” tartışmalarında CHP’yi işaret ederken Kuzu’ya yanıt FETÖ’cü bir isimden geldi.

Kuzu, Erdoğan’ın, “FETÖ’nün siyasi ayağı FETÖ’cülerin devirmeye çalıştığı siyasetçi midir? Yoksa yükseltmeye çalıştığı siyasetçi midir? 15 Temmuz’u kontrollü darbe olarak niteleyen Kılıçdaroğlu’na bu aklı ve tabiri veren FETÖ’dür” şeklindeki sözlerini paylaştı.

Burhan Kuzu’nun Erdoğan’ın sözlerini aktardığı paylaşımına yapılan bir yorum ise çok dikkat çekiciydi.

“ABANT TOPLANTILARININ MÜDAVİMİ SEN DEĞİL MİYDİN”

FETÖ’ye ait Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı eski Başkanı Harun Tokak, Burhan Kuzu’nun paylaşımını alıntılayarak Kuzu’ya geçmişi anımsatarak yanıt verdi.

FETÖ’cü Harun Tokak, Kuzu’nun söz konusu paylaşımı için, “Burhan Kuzu sen zeki bir adamsın” derken, “‘Erdoğan’a söyle beni cumhurbaşkanı yapsın’ diye bana yalvardığını ne çabuk unuttun” diye yazdı.

FETÖ’cü Tokak, Kuzu’ya, Fethullah Gülen’in Onursal Başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın oluşturduğu Abant Platformu’nu da hatırlattı. Harun Tokak, Kuzu için, “Abant toplantılarının müdavimi sen değil miydin” diye sordu.

Harun Tokak, “O günlerdeki sırnaşıklığını hiç dikkate almadığım bu kuzu gibilerin ‘siyasi ayak’ topunu başka mahallelere atma gayretlerini gördükçe iyice tiksiniyorum yahu Abant toplantılarının müdavimi sen değil miydin” diye yazdı.

Kısacası, Abant toplantılarını düzenleyenler arasında bir isim olan FETÖ’cü Tokak, Kuzu’nun söz konusu toplantılarından çıkmayan bir isim olduğunu hatırlatması dikkat çekti.

İşte FETÖ’cü Harun Tokak’ın o paylaşımları:


Odatv

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)