Son Dakika Haberler

Akşam “FETÖ ile birlikte yol aldık” itirafında bulunan AKP’li, sabah ‘istifa’ etti

Akşam “FETÖ ile birlikte yol aldık” itirafında bulunan AKP’li, sabah ‘istifa’ etti
Okunma : Yorum Yap

Dün akşam “FETÖ ile birlikte yol aldık” itirafında bulunan AKP’li, bugün ‘istifaetti

Akşam ‘cesur’ itiraflarda bulunan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Ayvalı, görevinden ‘istifa’ ettiğini duyurdu.

Kemalistleri ve FETÖ’yü birbirine kırdırmak için birlikte yol aldık itirafında bulunan AKP’li isim, cesur çıkışının bedelini ‘istifa’ ile ödedi.”Bir tarafta, çok açık söylüyorum, darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı, bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık” diyen AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Ayvalı, görevinden istifa ettiğini açıkladı.Katıldığı televizyon programında, “Darbeci Kemalistlerle FETÖ’yü birbirine kırdırmak suretiyle yol aldık” ifadeleriyle FETÖ itirafında bulunan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, istifa etti.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın ‘Tarafsız Bölge’ programına konuk olan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik tartışmada, “İktidara geldiğimde sanki kendi kadrolarım vardı da çok muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Hayır. Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı ve bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’li Ayva’dan ‘FETÖ’yle birlikte yol aldık’ itirafı

AKP’nin FETÖ ile yürüdüğünü itiraf eden Ayvalı’nın açıklamaları gündem olmuştu. AKP yöneticisi Emre Cemil Ayvalı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyurdu.Açıklamaları üzerinden dezenfermosyan oluşturulduğunu iddia eden Ayvalı şöyle yazdı: “Dün akşam CNN TÜRK’te geçmişte siyaset üzerinde vesayet oluşturmak isteyen darbeci Kemalist anlayış ve FETÖ’nün güç mücadelesine ilişkin sözlerim farklı noktalara çekilmiş ve benim üzerimden partime zarar vermek isteyenler topluca bir dezenformasyon oluşturmuşlardır. Partim ve davam benim için son derece değerlidir. Partimin zarar görmemesi adına iki yıldır onurla yürüttüğüm Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılıyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)