Son Dakika Haberler

Firari Galip Öztürk’le buluştuğunu doğrulayan hakim, kendi sözlerini jet hızıyla sansürletti!

Firari Galip Öztürk’le buluştuğunu doğrulayan hakim, kendi sözlerini jet hızıyla sansürletti!
Okunma : Yorum Yap

Firari Galip Öztürk’le buluştuğunu doğrulayan hakim, kendi sözlerini jet hızıyla sansürletti!

Hâkim Kemal Alver ile cinayete azmettirmekten müebbet hapis cezası alan Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk’ün yan yana geldiği anlara dair haberlerle ilgili jet hızıyla erişim engeli kararı verildi. Hakim Alver böylece, kendi sözleri üzerine kurulan haberi sansürletmiş oldu.

Söz konusu haberde firari Galip Öztürk’ün aile fotoğrafını çeken hakim Kemal Alver’in silüetinin cama yansıdığı ve Alver’in kızının da Galip Öztürk’ün avukatı olduğu bilgisi veriliyordu. Öte yandan Alver, Öztürk hakkındaki yargı kararlarından bilgisi olduğunu söylemişti.

Cinayete azmettirmekten aldığı müebbet hapis cezası onanan Metro Turizm’in firari sahibi Galip Öztürk ile Samsun Adalet Komisyonu Başkanı Hâkim Kemal Alver’in yan yana geldiği anları ortaya çıkaran haberler hakkında jet hızıyla erişim engeli ve içerikten çıkarma kararı geldi. Bu sabah yayımlanan haberler, Hakim Kemal Alver’in başvurusu üzerine Samsun 2. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla erişime engellendi.

Kaynak site olan Samsun Etik Haber’in ilgili haberi aynı mahkeme tarafından alınan başka bir kararla erişime engellenirken BirGün, Cumhuriyet ve sol.org.tr’nin haberleri de 2022/463 sayılı kararla erişime engellendi. Kararda, Hakim Kemal Alver’in “haberlerin, kişilik haklarını ihlal etmekte olup, rencide edici, asılsız ve toplumda yanlış anlamaya sebebiyet verir mahiyette olduğunu beyan ettiği” savunuldu. Karar, Anayasa Mahkemesi’nin Anayasa’ya aykırı olduğuna hükmettiği ve TBMM’den değiştirilmesini talep ettiği 5651 Sayılı Yasanın 9’uncu maddesi kapsamında verildi.

Erişime engellenen haberde Hakim Alver’e cevap hakkı kullandırılmış, Alver ise hakkındaki iddiayı doğrulayan açıklamalarda bulunmuştu. Alver, Öztürk hakkındaki yargı kararlarından bilgisi olduğunu söylemişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink