Son Dakika Haberler

Fransa’da yaşayan radikal islamcı İdriss Sihamedi, Erdoğan’dan sığınma talebinde bulundu

Fransa’da yaşayan radikal islamcı İdriss Sihamedi, Erdoğan’dan sığınma talebinde bulundu
Okunma : Yorum Yap

“Avrupa’da İslamofobi niye artıyor, Türkiye neden hedefte?”…

Fransa’da ‘Radikal İslam fikirlerini yaymakla’ suçlanan cihatçı, Erdoğan’dan sığınma talebinde bulundu

Radikal İslamcıların, Türkiye’yi, sığınmak ve hapisten kurtulmak için bir kurtuluş seçeneği olarak görmesi, tüm dünyada Türkiye’nin imajını kirletiyor.

IŞİD ve diğer radikal islamcı terör örgütü üyeleri özellikle Türkiye’ye sığınmak istiyor. Fransa’da ‘Radikal İslam fikirlerini yaymakla’ suçlanan kuruluş başkanı da bu talepte bulunanlardan.

Paris’te “BarakaCity” adlı ‘radikal İslam fikirlerini yayan’ derneğin başkanı İdriss Sihamedi, kendisi ve BarakaCity ekibi adına Erdoğan’a sığınma talebinde bulundu.

Fransa’da lise öğretmeni Samual Paty’nin öldürülmesinin ardından ülkede radikal hareketlere yönelik başlatılan geniş çaplı operasyonlarda başkent Paris’te “BarakaCity” adlı kuruluşun, ‘radikal İslam fikirlerini yaymak’ suçlamasıyla kapatılmasına karar verildi. Bu derneğin başkanı İdriss Sihamedi, kendisi ve BarakaCity ekibi adına Türkiye’ye sığınma başvurusu yapmak istediğini açıkladı.

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Bakanlar Kurulu tarafından yayımlanan kararnamede hükûmet tarafından radikal İslamcı hareketlerle ilişkileri ve terör eylemlerini meşrulaştırmak ve radikal İslam fikirlerini yaymakla suçlanan “BarakaCity”nin kapatılmasının kararlaştırıldığı açıklandı. Darmanin, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda kapatma kararnamesini yayınlayarak kararı şu şekilde duyurdu: “BarakaCity derneği bu sabah Bakanlar Kurulu’nda feshedildi. Sunduğum kararnamede detaylandırıldığı üzere, Barakacity, nefreti körükledi, radikal İslamcı hareketle ilişkileri sürdürdü, terör eylemlerini meşrulaştırmaktan zevk aldı.”

Kapatılan BarakaCity’nin başkanı Sihamedi, Twitter üzerinden, Türkiye’ye sığınma talebi bulunduğunu açıkladı.

Sihamedi, şunları yazdı:

“Emmanuel Macron hükûmetinin yalanlarının ardından, insani yardım ve insan hakları STK’larının kapatılmasıyla ben, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan kendim ve ekibim için resmen ‘siyasi sığınma’ talep ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)