Son Dakika Haberler

Fransa’nın aradığı IŞİD üyesi kadın Adana’da yakalandı

Fransa’nın aradığı IŞİD üyesi kadın Adana’da yakalandı
Okunma : Yorum Yap

Fransa’nın kırmızı bültenle aradığı IŞİD üyesi kadın Adana’da yakalandı

Interpol’ün hakkında ‘tehlikeli eylem yapabilir, görüldüğü yerde tutuklanması gerekir’ notuyla aradığı IŞID üyesi terörist kadın, Adana’da yakalandı.

Fransa tarafından kırmızı bültenle aranan ‘terör örgütü IŞİD’ üyesi Soumaya Raissi adlı kadın, Adana’da yakalandı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fransa tarafından kırmızı bültenle aranan IŞİD üyesi teröristi önceki gün Namık Kemal Mahallesi’nde üzerinde sahte Suriye kimliği ile yakaladı. Raissi’nin yaklaşık 5 ay önce Suriye üzerinden Adana’ya geldiği belirlendi.

Fransa vatandaşı Soumaya Raissi’nin Tunus uyruklu olduğu öğrenildi.

INTERPOL’ÜN LİSTESİNDE

Soumaya Raissi’nin ilk eşi Rached Raissi’nin, 2016 yılında Gaziantep’te yakalanıp tutuklandığı, daha sonra da tahliye edilince sınır dışı edildiği kaydedildi. Raissi’nin kayınbiraderinin de IŞİD üyesi olduğu belirlendi. 2016 yılında Fransa’dan kaçıp Suriye’ye gittiği kaydedilen Raissi’nin, Suriye’de terör örgütünün gösterdiği bir kişiyle evlenip bir çocuğu olduğu öğrenildi. Interpol’ün hakkında ‘tehlikeli eylem yapabilir, görüldüğü yerde tutuklanması gerekir’ notu düştüğü Raissi, ifadesinde suçlamaları reddedip koca şiddeti nedeniyle Fransa’dan kaçtığını öne sürdü.

Raissi, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.

KRT

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)