Son Dakika Haberler

Fransa’nın ‘siyasi mizah dergisinin’ Erdoğan ile ilgili makalesini, yandaş medya övünerek haber yaptı

Fransa’nın ‘siyasi mizah dergisinin’ Erdoğan ile ilgili makalesini, yandaş medya övünerek haber yaptı
Okunma : Yorum Yap

Fransa’nın ‘siyasi mizah dergisinin’ Erdoğan ile ilgili makalesini, yandaş medya övünerek haber yaptı


Fransa’nın ünlü siyasi mizah dergisi Le Canard Enchaine, Erdoğan’ın Libya politikasıyla alay eden bir makaleye yer verdi. Makaleyi AA dahil tüm yandaş medya övünerek haberleştirdi. Le Canard Enchaine “Zincirli Ördek” anlamına geliyor.


Fransa’nın siyasi mizah dergisi Le Canard Enchaine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Libya’da dürüst oyun oynayan tek kişi olduğu yazdı. Le Canard Enchaine, “Libya’da sadece Türkiye dürüst oyun oynuyor” başlıklı haberinde, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “Türkiye’nin Libya’da tehlikeli oyun oynadığı” sözlerine karşılık bazı Fransız diplomatların “Erdoğan jeopolitik, askeri, petrol ve doğal gaz hedeflerini gizlemeden dürüst oyun oynayan tek kişi. Bu Akdeniz, Libya ve Kıbrıs için de geçerli.” diye yazdı.

Makaleyi haberleştiren AA, haberi şöyle verdi:

“Le Canard Enchaine, “Libya’da sadece Türkiye dürüst oyun oynuyor” başlıklı haberinde, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “Türkiye’nin Libya’da tehlikeli oyun oynadığı” sözlerine karşılık bazı Fransız diplomatların “Erdoğan jeopolitik, askeri, petrol ve doğal gaz hedeflerini gizlemeden dürüst oyun oynayan tek kişi. Bu Akdeniz, Libya ve Kıbrıs için de geçerli.” görüşünü yazdı.Haberde, Libya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’in Rusya, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan ve Fransa’nın desteğine güvendiği ifade edildi. Haberde, Libya hükümetinin, Türkiye’nin müdahalesi sayesinde Hafter’i yendiği vurgulandı. Haberde, Libya hükümetinin, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin Libya’ya yönelik askeri müdahale tehdidi içeren beyanlarını Libya’nın içişlerine karışma ve “savaş ilanı” olarak gördüğü hatırlatıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)