Son Dakika Haberler

Galatasaray, Diagne hakkında ırkçı söylemlerde bulunan Emre Bol’a dava açıyor

Galatasaray, Diagne hakkında ırkçı söylemlerde bulunan Emre Bol’a dava açıyor
Okunma : Yorum Yap

Galatasaray, Diagne hakkında ırkçı söylemlerde bulunan Emre Bol’a dava açıyor

Galatasaray, A Spor yorumcusu Emre Bol’un, Galatasaray’ın Senegalli forveti Mbaye Diagne hakkındaki yorumuna ilişkin “Ahlaktan yoksun sözleri nedeniyle gerekli hukuki işlemler başlatılacak” açıklamasını yaptı.

A Spor yorumcusu Emre Bol, Galatasaray’ın Senegalli forveti Mbaye Diagne’nin performansını yorumlarken, ırkçı ifadeler kullandı. Galatasaray, Bol’un ifadelerinin ‘ırkçı söylem’ olduğunu belirtirken hukuki işlemlere başlayacaklarını duyurdu.

A Spor yorumcusu Emre Bol, son maçta 3 gol atan Galatasaray’ın Senegalli forveti Mbaye Diagne’nin performansını yorumlarken; “Senegal’de timsah yiyordu, geldi burada topçu oldu” dedi.

Galatasaray, Bol’un ifadelerinin ‘ırkçı söylem’ olduğunu belirterek hukuki işlemlere başlayacaklarını duyurdu.

Bol, Galatasaray’ın deplasmanda Çaykur Rizespor ile oynadığı karşılaşmada yaptığı hat-trick’le takımını galibiyete taşıyan Mbaye Diagne’ye ilişkin şunları söyledi:

“Bunlar cahil çocuklar ya, bu Senegal’de kim bilir bu okudu okumadı bilmiyoruz. Orada timsah yiyordu, geldi burada topçu oldu. Adam çok şey değil, cahil, onlara biraz iyi yaklaşmak lazım, düzgün yaklaşmak lazım.”

Hukuki süreci başlatacağını duyuran Galatasaray açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Emre Bol isimli şahıs, A Spor’da yayınlanan “Sabah Sporu” adlı programda, profesyonel futbolcumuz Mbaye Diagne hakkında asla kabul edilemeyecek, ırkçılık ve hakaret niteliğinde sözler sarf etmiştir.
Eleştiri kavramından uzak ve ahlaktan yoksun sözleri nedeniyle bu şahıs hakkında gerekli tüm hukuki işlemler ivedilikle başlatılacaktır.

Seviyesiz yorumlarıyla Türk spor basınını kirleten ve bir insanlık suçu olan ırkçı söylemleriyle ülkemizin uluslararası imajına da büyük zarar veren bu şahsa tüm spor camiasının da gerekli tepkiyi vermesini bekliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)