Son Dakika Haberler

Gazeteci Bozkurt, bildiriden ‘darbe tehdidi’ çıkaran AKP’lilere ‘askeri helikopterli ziyareti’ hatırlattı

Gazeteci Bozkurt, bildiriden ‘darbe tehdidi’ çıkaran AKP’lilere ‘askeri helikopterli ziyareti’ hatırlattı
Okunma : Yorum Yap

Gazeteci Sedat Bozkurt: Eski cumhurbaşkanının bahçesine askeri helikopter ile genelkurmay başkanını gönderenler, bu açıklamaya darbe mi diyorlar? Peki o zaman…

Gazeteci Sedat Bozkurt, bildiriden ‘darbe tehdidi’ çıkarmaya çalışan AKP’lilere ‘geçmişi’ hatırlattı.

Dün gece 103 emekli amiralin imzasıyla “Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin tartışmaya açılmasına” ve “cübbeli amirale” tepki gösterilen bir bildiri yayınlandı. İktidar kanadından bu bildirinin “darbe çağrışımı” olduğuna yönelik yorumlar yapılırken bildiriye yönelik tepkiler sürüyor.

Gazeteci Sedat Bozkurt, bu yorumlara “eski cumhurbaşkanının bahçesine askeri helikopter ile genelkurmay başkanının gönderilmesini” hatırlatarak tepki gösterdi.

Bozkurt, Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı adayı olma ihtimaline karşı İbrahim Kalın ve Hulusi Akar’ın askeri helikopterle Gül’ün bahçesine indiğini hatırlatarak “Aday olma ihtimali üzerine eski cumhurbaşkanının bahçesine askeri helikopter ile genelkurmay başkanını gönderenler, sonra sivil olan Milli Savunma Bakanlığına aynı askeri getirenler, emekli general ya da amirallerin yaptıgı yazılı açıklamaya darbe mi diyorlar? Peki o zaman…” dedi.

CHP’li Engin Altay, İbrahim Kalın ve Hulusi Akar’ın Abdullah Gül’e olan ziyaretini değerlendirirken “Bu açık bir muhtıradır” demişti.

Altay, konuya ilişkin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Genelkurmay Başkanı ‘biz efendim okul arkadaşıydık falandıda filandıda..’ okul arkadaşıysan ararsın randevu alırsın sivil kıyafetinle normal yollarla görüşürsün. Yani okul arkadaşlığın o kadar mı depreştide helikopterle adamın bahçesine iniyorsun. Bu bir kepazelik. Çıkıp bu konuda Cumhurbaşkanının da Genelkurmay Başkanının da millete bir izahat vermesi gerekir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)