Son Dakika Haberler

Gazeteci Çamlıbel, dikkat çekti: Beştepe, Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin yapılan açıklamaya ekleme yapmış

Gazeteci Çamlıbel, dikkat çekti: Beştepe, Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin yapılan açıklamaya ekleme yapmış
Okunma : Yorum Yap

Gazeteci Cansu Çamlıbel, Beştepe tarafından Erdoğan ile Biden’in telefon görüşmesinin içeriğine ilişkin yapılan açıklamaya, ekleme yapıldığına dikkat çekti

Erdoğan, Biden ile telefon görüşmesine ilişkin açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı ilk telefon görüşmesine ilişkin açıklama yaptı.

Erdoğan, açıklamasında “Sayın Biden ile ikili ilişkilerin stratejik doğası ve karşılıklı çıkar ilişkileri temelinde iş birliğinin genişletilmesi amacıyla birlikte çalışmanın önemi hususlarında mutabık kaldık” dedi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün ABD Başkanı Joe Biden ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Sayın Biden ile ikili ilişkilerin stratejik doğası ve karşılıklı çıkar ilişkileri temelinde iş birliğinin genişletilmesi amacıyla birlikte çalışmanın önemi hususlarında mutabık kaldık. Görüşmede, FETÖ’nün ABD’deki varlığı ve ABD’nin Suriye’de PKK-PYD terör örgütüne verdiği destek gibi konuların çözüme kavuşturulmasının, Türk-Amerikan ilişkilerinin daha ileri seviyelere taşınması için önemli olduğunu ifade ettim. Mevkidaşım ile Haziran ayında düzenlenecek NATO Liderler Zirvesi’nin marjında görüşme konusunda anlaşmaya vardık.”

Gazete Duvar’dan Cansu Çamlıbel, açıklamaya ilişkin ekleme yapıldığına dikkat çekti. Çamlıbel, şu paylaşımı yaptı:

“Beştepe ABD’nin açıklamasına şu bölümü eklemiş: ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ’nün ABD’deki varlığı ve ABD’nin Suriye’de PKK-PYD’ye verdiği destek gibi konuların çözüme kavuşturulmasının, Türk-Amerikan ilişkilerinin daha ileri seviyelere taşınması için önemli olduğunu ifade etti.’

“Ankara işi bugün tırmandırmak yerine yarını beklemeyi tercih etti. Bu kendi içinde başlı başına ilginç…alışık olmadığımız hareketler, ya da bir pazarlık döndü.”

Çamlıbel ayrıca, “Biden Erdoğan’a telefonda yarın soykırımı tanımaya hazırlandığını söyledi. Bloomberg de teyit etti” dedi.

(Fotoğraf: T.C. Cumhurbaşkanlığı)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)