Son Dakika Haberler

Gazeteci Murat Ağırel: Gökçek’e dava açılmasını sağlamak istiyorum

Gazeteci Murat Ağırel: Gökçek’e dava açılmasını sağlamak istiyorum
Okunma : Yorum Yap

Gazeteci Murat Ağırel: Gökçek’e dava açılmasını sağlamak istiyorum …

Murat Ağırel, Parsel Parsel kitabı ile Dil Derneği Emin Özdemir Ödülü’nü aldı.

Parsel Parsel kitabı ile Dil Derneği Emin Özdemir Ödülü’nü alan Gazeteci Murat Ağırel, kitabın suç duyurusu niteliğinde olduğunu beilrterek “Henüz bir gelişme yok ama dava açılmasını sağlamak istiyorum” dedi.

Ağırel, Emin Özdemir’in “Boş çuval dik durmaz” sözüne atıfta bulunarak, “Cumhuriyet devrimlerinin içinin boşaltılıp önümüze boş bir çuval gibi sunulmaya çalışıldığı bir dönemden geçiyoruz ama çuvallar hiçbir zaman boş kalmayacak” değerlendirmesini yaptı.

‘Parsel Parsel’ kitabında Melih Gökçek hakkındaki iddiaları yazan Ağırel, çok zor zamanlardan geçildiğini belirterek şöyle devam etti: 

“Çok zor dönemlerden geçiyoruz. Cumhuriyet devrimlerinin içinin boşaltılıp önümüze boş bir çuval gibi sunulmaya çalışıldığı bir dönemden geçiyoruz. Ama ne yaparlarsa yapsınlar Emin Özdemir’in atmış olduğu tohumların yeşerdiğini ve o yeşeren tohumların da Faruk Bildirici gibi yeni nesilleri yeşerttiğinin farkında değiller. O çuvallar hiçbir zaman boş olmayacak. Dolu şekilde dik durmaya devam edecek. Kalemini satmadan gazetecilik mesleğini yapmaya devam edecekler. Kendi adıma da bunun için bir kez daha söz veriyorum.”   

Ödülünü Emin Özmedir’in eşi Oya Özdemir’in elinden alan Ağırel, “Bu ödülün yeri bende çok ayrı ve değerli. Böylesi önemli bir bilim insanının; Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerini kılcal damarlarına kadar nakşetmiş, yaşatmak için mücadele vermiş Sayın Emin Özdemir’in adını taşıyan bir ödülü almaktan büyük bir kıvanç duyuyorum” diye konuştu.

“Geçmişte olduğu gibi bugün de eski yazı kullanılarak insanlar inanca dayalı kandırılıyor”

Emin Özdemir’i anmak ve gelecek kuşaklara anlatmak amacıyla her yıl Harf Devriminin 93. yıldönümünde gerçekleştirilen töreni Dil Derneği Başkanı Sevgil Özel’in açılış konuşmasıyla başladı. Harf Devriminin 93. yıldönümünde değişmeyen bazı şeyler olduğunda dikkat çeken ve geçmişte olduğu gibi bugün de eski yazı kullanılarak insanların inanca dayalı kandırıldığını belirten Özel, dini inancı çıkarları için kullananların Atatürk’e ve Dil Devrimine tepkili olduğunu söyledi. Özel, “Mustafa Kemal Harf Devrimi ile dinin siyaset ve ticaret aracı yapanların yolunu kesmiştir. Düşmanlığın nedenlerinden biri budur” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)