Son Dakika Haberler

Gazeteci Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel’e ‘Askeri casusluk’ suçlaması

Gazeteci Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel’e ‘Askeri casusluk’ suçlaması
Okunma : Yorum Yap

Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ve Tele1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel’e ‘Askeri casusluk’tan gözaltıOda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alındı. Yıldız ile birlikte aynı dosya kapsamında İstanbul’da görevli E.B. isimli bir TSK personeli ile Tele1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel’in de gözaltına alındığı öğrenildi. Yıldız’ın kendi adına kayıtlı telefondan E.B. ile görüşmeler yapması ‘Askeri casusluk’ gerekçesi kabul edildi.

Sabah’ın habrine göre; her iki gazeteci de Türkiye’nin Libya’daki birlikleriyle ilgili E.B isimli şahısla görüşmeler gerçekleştirdi. ‘Askeri casusluk’ ile suçlanan Yıldız ve Tükel bu gerekçe ile gözaltına alındı. Gazete, Yıldız ile ilgili “hakkında bir süredir ‘Askeri Casusluk’ suçlamasıyla soruşturma yürütüldüğünü” paylaştı.

Habere göre, Müyesser Uğur Yıldız’ın Ankara Çankaya’daki evinde arama yapıldı. Aramada evde bulunan dijital materyallere el konulurken suç içerikli deliller Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. 

BİR TSK PERSONELİ VE DÜKEL DE GÖZALTINDA


Müyesser Uğur Yıldız ile birlikte aynı dosya kapsamında İstanbul’da görevli E.B. isimli bir TSK personeli ile Tele1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel’in de gözaltına alındığı öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)