Son Dakika Haberler

Gazetecileri de fişlemişlerdi: Perinçek’in hedef gösterdiği SETA dağıldı!

Gazetecileri de fişlemişlerdi: Perinçek’in hedef gösterdiği SETA dağıldı!
Okunma : Yorum Yap

Gazetecileri de fişlemişlerdi: Perinçek’in hedef gösterdiği SETA dağıldı!

💥Geçtiğimiz ay SETA kısa adıyla bilinen Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nı hedef alarak sert eleştirilerde bulunan Doğu Perinçek, SETA’yı dağıtmayı başardı!

Perinçek, Erdoğan’a çağrı yapmış ve etrafının ABD’ci ve İsrail’ci SETA’cılar tarafından kuşatıldığını söyleyerek onu uyarmıştı.

Perinçek’in hedef gösterdiği SETA’da peş peşe işten çıkarmalar ve istifalar gelmeye başladı.

Bugün Oda TV’deki haberde, gazetecileri fişlediği “Uluslararası Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları” raporunu hazırlayan İsmail Çağlar’ın da aralarında bulunduğu, SETA kadrosunda yer alan 20 kişinin işine son verildiği iddia edilmişti.

Bu haberin ardından SETA’dan istifa açıklamaları peş peşe geldi.

SETA Medya ve Toplum Araştırmaları Direktörü İsmail Çağlar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, işten çıkarmaları da doğrulayarak şu açıklamayı yaptı:

“Yaklaşık 8 yıl süren SETA hikayesini bitirme kararı aldım. Bazı arkadaşlarımız işten çıkartıldı. İşten çıkarılmaları yanlış bulduğum için ayrıldım. Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Büyük Türkiye mücadelesine farklı kulvarlarda elimden geldiğince katkı vermeye devam edeceğim. Eski çalışma arkadaşlarıma başarılar dilerim. Onların da mücadeleden taviz vermeyeceklerine eminim. Hepimiz hakkında hayırlı olur inşallah.”

NE OLMUŞTU?

Doğu Perinçek, katıldığı bir televizyon programında SETA’yı sert bir biçimde eleştirerek “SETA örgütünü beslemek, İsrail’i beslemek ve ABD’yi beslemektir.” demişti. Perinçek, Erdoğan’ı da uyardığı konuşmasında şunları söylemişti:

“Türk hükümeti, sayın Cumhurbaşkanımızın başında bulunduğu hükümetimiz bu konuda çok ciddi bir hata içinde. Bir yandan Amerikan emperyalizmine, İsrail siyonizmine tavır alıyoruz, eli kanlı diyoruz Biden’e, yine sayın Devlet Bahçeli çok esaslı açıklamalar yaptı hem NATO’dan çıkmayı tartışalım hem de Kürecik ve İncirlik Üssü’nün Türkiye’nin kontrolüne geçmesine yönelik açıklamalarda bulundu. Bunlar çok güzel tavırlar ama bunları yapıp bir yandan da açıkça ABD’nin ve İsrail’in yanında konumlanan SETA gibi örgütleri beslemek, SETA tabi kalkıp da ben ABD ve İsrail’i destekliyorum demiyor. Nasıl yapıyor desteğini, Beşar Esad’a vurarak, Suriye’ye vurarak, Türkiye ile Suriye’nin arasını açarak. Bakın biz ne diyoruz, ‘Filistin’e destek Suriye ile iş birliğiyle başlar’ diyoruz. O da bunu bildiği için İsrail’e desteği, Türkiye-Suriye ilişkilerini sabote ederek, baltalayarak, dinamitleyerek yapıyor. O da bir İsrail’e destek, o da bir Amerikan emperyalizmine destek.

Hatta onlardan bir tanesi, CNN Türk’te yapılan programda, terbiyesiz, ahlaksız bir şekilde kalktı; ”Kahramanca savaşıyor Beşar Esad ve Suriye ordusu” dediğim zaman ”Köpekçe savaşıyorlar” dedi. Programlarda da söyledim, buradan da Cumhurbaşkanı’na sesleniyorum, Beşar Esad’a, Suriye ordusuna, Suriye devletine ”köpekçe savaşıyorlar” diyen insanları beslemek, onlara maaş vermek, bunların içinde bulunduğu SETA örgütünü beslemek, İsrail’i beslemek ve ABD’yi beslemektir. Açık söylüyorum, SETA’yı beslemek, İsrail’i ve ABD’yi beslemektir.”

”SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ETRAFINI KUŞATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

SETA’nın sicilini ayrıntılarıyla ortaya koyacaklarının altını çizen Doğu Perinçek, SETA’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etrafını kuşatmaya çalıştığını ve SETA ile birlikte İsrail siyonizmine ve ABD emperyalizmine karşı mücadele edilemeyeceğini vurguladı.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink