Son Dakika Haberler

Gaziantep Valiliği, 10 Kasım’da şiir okuyan öğretmenle ilgili soruşturma başlattı

Gaziantep Valiliği, 10 Kasım’da şiir okuyan öğretmenle ilgili soruşturma başlattı
Okunma : 7 Yorum

Gaziantep Valiliği, 10 Kasım’da şiir okuyan öğretmenle ilgili soruşturma başlattı…

‘Şiir okuduğu için tutuklanmış’ olmanın mağduriyetini yıllarca kullanan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönettiği Türkiye’de bir öğretmen hakkında, 10 Kasım’da okuduğu şiir nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Gaziantep Valiliği, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde, kentteki bir okulda bir öğretmenin şair Süleyman Apaydın’ın “Yıkın Heykellerimi” şiirini okumasıyla ilgili soruşturma başlattı. Gaziantep Valisi Davut Gül, şiirin ‘açıkça dini değerleri aşağıladığını’ savunarak konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Gaziantep Şehitkamil ilçesindeki Vicdan-Ahmet Güner Ortaokulu’nda bir öğretmen, okuldaki 10 Kasım töreninde şair Süleyman Apaydın’ın “Yıkın Heykellerimi” adlı şiirini okumuştu. Valilikten yapılan açıklamada, “Bazı sosyal medya mecralarında, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni’nde bir öğretmenimizin okuduğu şiir ile ilgili görüntüler paylaşılmıştır. Olayla ilgili Valiliğimiz tarafından soruşturma başlatılmıştır” denildi. Vali Gül sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, söz konusu şiirin ‘açıkça dini değerleri aşağıladığını’ iddia ederek, “İnsanların inancını, yaşam tarzını, kılık kıyafetini aşağılamak hiç kimsenin haddi ve hakkı değildir” dedi. Vali Gül, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Söz konusu şiir şöyle: