Son Dakika Haberler

‘Gece 12’den sonra müzik yasağı’na en sert tepki Ezhel’den geldi

‘Gece 12’den sonra müzik yasağı’na en sert tepki Ezhel’den geldi
Okunma : Yorum Yap

‘Gece 12’den sonra müzik yasağı’na en sert tepki Ezhel’den geldi: “Kokain parasıyla cami yapmak, müziği yasaklamak, masumları öldürmek, vergilerimizi çalmak… AKP rejiminin 20 yıllık iktidarında başardıklarının sadece küçük bir kısmı”

💥Erdoğan, 1 Temmuz’dan itibaren yasakların kaldırılacağını açıklarken müzik ve eğlence piyasasına ilişkin tepki çeken bir kararı da ‘müjdeli haberiyle’ birlikte duyurdu.

Erdoğan’ın, gece 12’den sonra müzik ve eğlence piyasasına yönelik yasakların devam edeceğini söylemesinin ardından sosyal medyada “Senden nefret ediyoruz” hashtagi TT oldu. Erdoğan’ın ifadelerine müzisyenlerden de tepki yağdı.

Erdoğan’ın müzisyenlere hitaben ‘Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur’ sözlerine en sert tepkiyi Türkiye’yi terk etmek zorunda kalan ve bir süredir Almanya’da yaşayan Rapçi Ezhel verdi.

Ezhel, art arda İngilizce olarak paylaştığı storylerde Türkiye’deki müzik yasağını duyurarak Türkiye’ye gitmeyin çağrısında bulundu.

İşte o yazdıkları:

“Sevdiğim Türkiyem’deki müzik, saat 24:00’dan sonra diktatör tarafından Dünya Müzik Günü’nde yasaklandı. Bu; gece hayatı, festivaller ve konserlerin bittiği anlamına geliyor. ‘Kimse kimseyi rahatsız edemez, kusura bakmasın’ dedi. Türk müzik piyasası zaten pandemi nedeniyle intihar eden müzisyenlerle zor bir dönem geçiriyor. Herkesten bu diktatörlüğün farkına varmasını ve turizm amaçlı Türkiye’ye gitmeyi bırakmasını rica ediyorum. Zaten hiç eğlence kalmadı. Müziğin rahatsız edici olduğunu düşünen bir toplumun ve devletin parçası olduğum için çok üzgünüm ve utanıyorum. 👇

Geçen hafta 11 polis, emniyetteki arkadaşı hakkında bilgi almak isteyen bir adamı döverek öldürdü. Nöbetçi doktorlar ve vali kimse görmesin diye her şeyi yaptı. Kamera görüntüleri sayesinde artık bu vahşeti biliyoruz. Türk makamları yolsuzlukla kaplı ve insanların acı çekmesi için her şeyi yapıyor. Türklerin hayatı kendi hükümeti için bile önemli değil. 👇

Ben bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak artık bu tek adam/parti rejimini meşru kabul etmiyorum ve herkesi güzel ama acı içinde olan ülkemde olup bitenler konusunda bilinçlenmeye çağırıyorum. Kokain parasıyla cami yapmak, müziği yasaklamak, masumları öldürmek, vergilerimizi çalmak, temel insan haklarımızı elimizden almak, aşırı cinsiyetçilik, kadın nefreti AKP rejiminin 20 yıllık iktidarında başardıklarının sadece küçük bir kısmı.”

Ezhel, kendisine yapılan “sen diktatör görmemişsin” yorumunu retweetleyerek şu yorumu yaptı:

“Pavlov’un deney objesi”

“Ben artık beyni makarnadan sönmüş insanlarla aynı vatanı paylaşmaktan yoruldum. Bir de “sen dikdatör görmemişsin” diyor stockholm sendromlu gerici 3 iq lu yaşam formu. Pavlov’un deney objesi. Maaşı yatsın bütün ay sadece ekmek yesin, kafasını penceresinden çıkaramayıp televizyonla beynini öldürsün. Ondan mutlusu yok.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink